Uudis

Hind võtab jalust: Nvidia avalikustas uued RTX 40-seeria graafikakaardid

Nvidia avalikustas kolm uut videokaarti.Foto: Nvidia

Nvidia avalikustas kolm uut videokaarti: RTX 4090 ning 12 GB ja 16 GB versioon RTX 4080 kaardist. Inimestes tekitab aga meelehärmi uute kaartide hinnad.

Nvidia enda sõnul on uus seeria kaardid eelmistest palju võimsamad, kuid ka palju kallimad. Ettevõtte veebilehelt on näha, et odavama otsa 4080 hind algab 1100 eurost. 16 GB versiooni eest tuleb välja käia vähemalt 1470 eurot. Mõlemad kaardid jõuavad müügile novembrikuus.

RTX 4090 hind algab 1950 eurost ning see jõuab poelettidele peale 12. oktoobrit. Tõenäoliselt on tegu Nvidia kõige kallima kaardiga, nii kauaks, kuni müügile jõuab uus Titan.

Entusiastid on aga pahased, kuna RTX 4080 maksab praeguse seisuga RTX 3080 Ti-ga sama palju. Kuigi uuel kaardil on rohkem mälu, ei ole nende jõudluse vahe tõenäoliselt tohutu.

Teine põhjus on see, et 4080 versioonid ei erine ainult mälumahu poolest, vaid 16 GB versioonil on 21% rohkem tuumasid, suurem võimalik voolutarve ja mõned eelised veel. Seega 16 GB versioon on nähtavalt võimsam. Sellepärast jääb mulje, et 12 GB RTX 4080 oleks tegelikult pidanud olema üldse RTX 4070.

Kiibi-, koroonakriisist ning krüptorahade kaevandamisest tingituna on videokaardid juba aastaid olnud tootja soovitatud hinnast kallimad. Nähtavasti ei ole nüüd hinnalangust oodata, kuna intervjuus portaaliga Digital Trends ütles Nvidia tegevjuht, et videokaartide kõrged hinnad on siin selleks, et jääda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.