Uudis

Hinnad ja tingimused selged: homsest saab Tallinnas Bolti tõukeratastega sõitma hakata

Bolti elektrilised tõukerattad TallinnasGeenius

Bolt andis täna teada, et homsest alustab ettevõtte elektriliste tõukerataste jagamisteenuse pakkumisega Tallinna linnas. Kokku tuleb Tallinnasse 120 elektritõukeratast.

Sõidualustustasu on 50 senti ning seejärel tuleb tasuda 10 senti iga kasutatud minuti eest. Juuni lõpuni kehtib kampaania, mil sõite saab teha sõidualustustasuta. Tõukerattad hakkavad paiknema Tallinna kesklinnas transpordi sõlmpunktides ja käidavates kohtades.

Bolti tegevjuht Markus Villig ütles, et elektritõukerattad on hea lahendus suurlinnadele, kus on probleeme autostumisega.

“Me näeme, et autod ei suuda inimesi enam ära vedada,” ütles Villig. “Elektritõukerattad on sellele kiire ja keskkonnasõbralik alternatiiv.”

Villigu sõnul tohib Bolti tõukeratastega sõita jalgrattateel ning ettevaatlikult ka kõnniteel. Sõiduteele tõukeratastega minna ei tohi.

Vastupidiselt Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu arvamusele ei pea Markus Villig maksimumkiirusel tuhisevaid elektritõukerattaid ohtlikuks.

“Jah, elektritõukerattad pole seaduses selgelt reguleeritud. Aga samamoodi võib ju olla ohtlik 25 km/h sõitev jalgrattur,” ütles ta. Villig lisas, et sõidukiiruse peab valima lähtudes mõistlikkusest.

Villig märkis, et tegelikult oli Tallinna linn idee suhtes väga toetav, eesmärgiga vähendada autostumist.

Vasakul Bolti tegevjuht Markus Villig, paremal kommunikatsioonijuht Karin Kase.

Pärast kasutamist peab tõukeratta jätma kohta, kus oleks see järgmisele kasutajale kättesaadav, näiteks kõnnitee serva.

“Tõukeratast ei tohi kindlasti vedada oma koju ja see ei tohi takistada tänaval ka teisi liiklejaid,” ütles Villig. Kes neid reegleid eirab, saab Boltilt 25 euro suuruse trahvi.

Aku kestab tõukeratastel kuni 40 kilomeetrit. Öösel kogutakse tühjaks saanud tõukerattad kokku ja viiakse laadimispunkti. Seetõttu võib öösel olla elektritõukerataste kättesaadavus väiksem.

Elektritõukerataste kasutamiseks peab olema vähemalt 18 aastat vana. Tõukerataste kasutamine käib läbi sama Bolti äpi, kust saab ka autot tellida. Tõukerattaid võib jätta kesklinna ja Pirita piirkonda – täpsed alad on rakenduses oleval kaardil tähistatud.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.