Uudis

Hinrikus Brexitist: löögi on saanud kogu Euroopa

wef-t-hinrikus.jpg

"See on väga kurb tulemus. Midagi pole [koheselt] muutunud, kuid kõik on teisiti," kommenteeris Suurbritannia rahvahääletuse tulemust lahkuda Euroopa liidustTransferWise'i kaasasutaja Taavet Hinrikus.

TransferWise'i peakontor, nagu paljude Euroopa edukatestartup-ettevõtete oma, asub Londonis. Hinrikusesõnulmõjutab hääletuse tulemus ehk Brexitkõige rohkem Suurbritanniat, kuid teeb kogu Euroopa situatsiooniraskemaks ning vähendab konkurentsivõimet.

"See mõjutab kogu Euroopat ja teeb meid[majanduslikult] vähem ligitõmbavamaks," rääkis Hinrikus nädalavahetuselmaailma majandusfoorumi WEFsuvisel kogunemiselTianjinis Hiinas."Kahjuks keskendus suur osa [Brexiti] arutelust immigratsioonile, kuid me ei näe, et ilma immigratsioonita tõmbuks Euroopa aegamisi kokku," tõi Hinrikus välja.Hinrikus osales WEFi foorumi uute tšempionide paneelis kõrvuti Uberi tegevjuhi Travis Kalanickiga.

TransferWise'i peakorteri mujale viimine on võimalus

Hinrikus lisas Geeniusele, et TransferWise'i igapäevategevuses on praegukõik tavapärane ja lühikeses plaanis jätkab firmasenist tegevust.

"On palju asju, mis vajavad väljaselgitamist – näiteks üle-euroopalise tegevusloa või tööjõu liikumisega seotu. Võib arvata, et lõpliku selguse saamiseni võib minna aastaid," lisas Hinrikus.

"TransferWise'i Londoni kontori sulgemine pole tõenäoline, ent ilmselt kasvab sealne meeskond nüüd oluliselt väiksemal määral. Ettevõtte peakorteri viimine mujale on üks võimalus, aga me pole selles osas mingit lõplikku otsust teinud," ütles ta.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses