Uudis

Hõberemmelga jant viis progeja selleni, et ta avaldas Tallinna raieload veebilehel

Tallinnraiub.ee on avaandmete põhjal koostatud veebileht. Foto: Indrek Vainu

Haabersti ringristmiku rekonstrueerimistööde käigus on ehitajatele ette jäänud kurikuulsaks saanud Hõberemmelegas, mida on aktivistid hakanud tuliselt kaitsma.

Kui seni on aktivistide poolt korraldatut peetud klounaadiks, siis pea 15 aastat tarkvaraarendusega tegelenud Indrek Vainu on seda kuvandit muutmas.

Hõberemmelga ümber toimuv ajendas teda looma avaandmetest loodud veebilehte tallinnraiub.ee, mis koondab endas Tallinnas väljastatud raieload ühte kohta.

“Käisin selle paju juures, mul vanaema elab seal läheduses, ja mulle tundus, et seal toimub mingine sokkimine. Lugesin, et kuskil on register, kus on raieload üleval. Leidsin selle üles ja lubasid lapates leidsin ka Haabersti ringil oleva raieloa. See oli üsna vaevaline. Kuna andmestik oli korralik leidsin, et seda saaks masintöödelda. See keskkond oli piisavalt lihtsalt tehtud, et sealt saaks andmeid scrape’eriga koguda,” sõnas Geeniusele Hõberemmelga pärast muret tundev Vainu.

Tarkvaraarendaja kohaselt erineb Haaberstis olev Hõberemmelgas sellest, mis on raieloal kirjas ning see oli üks põhilisi põhjuseid, miks ta otsustas raielubasid koondava veebilehe luua.

Veebilehe koostamisel aluseks võetud Tallinna raielubade andmekogu ei ole Vainu sõnul just kõige kasutajasõbralikum ning kaasaegsem veebileht.

Tallinnraiub.ee lehele koondati kokku peamiselt 2016. ja 2017. aasta raieload. Lehe arenduseks kulus tal kaks õhtupoolikut ja selle loomisel kasutas ta ka kolleegi Rene Reose abi.

Vainu kinnitusel ei olnud ega tal ei ole ka praegu eesmärki hakata veebilehega mingit teenust pakkuma.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.