Uudis

Hoiatus: Eestis levivad uut tüüpi petukirjad, ära nende ohvriks lange

Eestis levivad uut tüüpi petukirjad, milles kurjategijad paluvad muuta palga maksmiseks kasutatavaid panga rekvisiite, hoiatab riigi infosüsteemi amet (RIA).

“Meile on teada mitu ettevõtet, mille personalitöötajad on saanud justkui kolleegi isiklikult e-postilt (nt gmail) kirja, milles kolleeg palub muuta palga väljamaksmiseks oma arvelduskonto numbrit,” kirjutas RIA oma Facebooki-lehel. “NB! Kui ettevõtte meilivahetus ei ole kaitstud DMARC protokolliga ega ole kasutatud teisi turvalisust tõstvaid vahendeid, võivad sellised kirjad tulla hõlpsasti läbi ka ettevõtte enda aadressidelt ja näida veelgi usutavamad.”

Kui saad kolleegilt, äripartnerilt või teenuseosutajalt kirja seoses maksega uuele pangakonto numbrile, siis on mõistlik teha alati topeltkontroll ja küsida üle, kas tegemist on õige asjaga, kirjutas riigiamet.

“Ettevõtetel soovitame vaadata üle sisemised protseduurid ja tagada, et pangakontode muudatused oleksid alati autentsed. Ettevõtted peavad kinni pidama turvalise meilivahetuse reeglitest,” seisab teates.

RIA on andnud välja ka riigiasutustele mõeldud põhjaliku juhise turvalise meilivahetuse korraldamiseks, mille leiab siit. Palju seal kirjas olevast infost kehtib ka erasektori kohta.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.