Uudis

Hoiatus: seda fotot ei tohi telefoni taustapildiks panna, muidu jääd oma failidest ilma

Foto on illustratiivne.Shutterstock

Telefonimaailmas täppipanevate lekete pärast tuntud Twitteri kasutaja Ice Universe jagas nädalavahetusel pealtnäha süütut maastikufotot, kuid lisas sellele kurjakuulutava teksti.

“Ärge pange seda mitte mingil juhul enda telefoni taustapildiks! See jooksutab telefoni kokku. Kui keegi teile selle pildi saadab, siis ignoreerige seda,” kirjutas Ice Universe oma Twitteris. Kõnealust fotot saad näha allpool videos:

Peagi selgus, et tal oli tõsi taga – paljud proovisid hoiatustest hoolimata fotot telefoni taustapildiks panna ning seejärel jooksis telefon kokku. Lausa nii kokku, et telefoni polnud võimalik enam kasutada ka pärast taaskäivitamist. Ka teised tehnoloogiaväljaanded proovisid järele ning tulemus oli sama.

Aitas ainult factory reset või mõne recovery tööriista kasutamine. Esimese puhul kaovad ka videod-fotod ja muud andmed, kui sa ei ole just neid pilve või kuskile mujale üles laadinud.

Õnneks pole tegu pahavaraga, vaid Androidi süsteemi veaga, mis avastati tegelikult juba 2018. aastal. Toona ei suutnud aga Androidi meeskond mure lahendada. Siin on selgitatud, et probleem tuleb sellest, et Androidi vea tõttu ei toeta teatud telefonid RGB-värviruumiga taustapilte.

Samsungi telefonid peaksid peagi saama ka uuenduse, mis selle vea kõrvaldab.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.