Uudis

Homme lõppeb Adobe Flash Playeri tugi ja sa peaksid selle oma arvutist eemaldama

Edaspidi tähendab Flash Playeri kasutamine turvariski.Foto: Shutterstock

Sajandi alguses meeletu populaarsuse saavutanud meediamängija Adobe Flash Player on jõudnud oma eluea lõppu, edaspidi tähendab programmi kasutamine turvariski.

Adobe teatas juba 2017. aastal, et lõpetavad mõne aasta jooksul Flash Playeri toetamise ja nüüd on see aeg kätte jõudnud. 1. jaanuar 2021 on ametlik kuupäev, millest alates Flash Playerile enam turvauuendusi ei tule ning seega ei tohiks programmi enam kasutada.

Flash Player oli kunagi ääretult populaarne programm, mida integreerisid operatsioonisüsteemid ja veebibrauserid. Flash Playerit sai kasutada ka arvutis eraldiseisva meediapleierina ning selle peal jooksid veebis miljonid videod ja mängud.

Tänaseks on kõik suuremate brauserite ja operatsioonisüsteemide tootjad teatanud, et nad lõpetavad uuest aastast Flash Playeri toetamise. Kellel see arvutis ikka olemas on, siis neile peaks Flash kuvama aeg-ajalt hoiatusi, et programm tuleks eemaldada.

Kui aga Flashist kohe tahad lahti saada, siis Windowsil kirjuta selleks otsinguribale Add or Remove Programs, leia avanenud menüüst Adobe Flash Player ja eemalda see. Maci arvutis leia Finderi abil Applications kaust ning liiguta Flash Player prügikasti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.