Uudis

Hongkongi meeleavaldajad planeerivad Balti keti aastapäevaks oma inimketti

Meeleavaldused Hongkongis.Zumapress/Scanpix

Hong Kong Free Press kirjutab, et meeleavaldajad plaanivad reedel Balti keti aastapäevaks oma inimketti, mille nimeks on Hongkong Way. Teatavasti on just 23. augustil ehk reedel Balti keti kolmekümnes aastapäev.

Üritust korraldatakse meeleavaldajate seas populaarses Redditi-laadses LIHKG foorumis ja sellel on isegi oma Instagrami leht. Foorumis märgitakse, et üritus võtab inspiratsiooni Balti ketist ja sellest, kuidas 30 aastat tagasi suutsid vaid kaheksa miljoni elanikuga Eesti, Läti ja Leedu elanikud korraldada kahest miljonist inimesest koosneva inimketi.

Kokku peaks tulema Hongkongis kolm ketti, mis liiguvad mööda piirkonna põhilisi metrooliine. Ürituse korraldaja kirjutab, et kett saab olema rahumeelne ja vägivallavaba. Eesmärgiks on näidata maailmale, et Hongkongi inimesed hoiavad tähtsal hetkel kokku. Hetkel pole teada, palju inimesi ketist osa võtab.

Hongkongis on meeleavaldused käinud juba mitu kuud. Meeleavaldused algasid uue seaduseelnõu tõttu, mis oleks lubanud kahtlusaluseid poolautonoomsest piirkonnast välja anda kommunistlikkule Mandri-Hiinale. Eelnõu peatati, kuid nüüd nõuavad meelevaldajad politseivägivalla lõppu ja rohkem reforme.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses