Uudis

Viipemaksed pole populaarsed, aga pangad soovivad nende limiiti tõsta

lhv_kaart_7.jpg
LHV NFC pangakaart. Foto: Rene Suurkaev

NFC ehk viipemakse võimekusega pangakaardid jõudsid Eestisse peaaegu aasta aega tagasi. Kuigi tänaseks saab kaupade või teenuste eest tasuda viipemaksega ka juba suurtes poodides, siis pankade statistika näitab, et eestlased ei ole agarad viipemaksjad.

Eestis tegutsevatest pankadest väljastavad NFC pangakaarte Swedbank, LHV ja Nordea. Swedbanki arvelduslahenduste juhi Eero Treumanni sõnul on pank tänaseks väljastanud 150 000 NFC pangakaarti. Kõigist Swedbankis kasutusel olevatest kaartidest moodustab see vaid 10%. Treumanni kohaselt moodustab kaardimaksete käibest viipemaksete osakaal ca 1%.

LHV kommunikatsioonijuhi Priit Rumi kohaselt on pank tänaseks väljastanud umbes 25 000 viipemakse võimalusega pangakaarti ja aprillis oli 3% LHV kaarditehingute arvust viipemaksed.

“Pangaliidu andmeil omab 55-60% Eesti kaardimakseterminalidest viipemakse võimalust,” täpsustas Rum.

Nordea kommunikatsiooni spetsialisti Jana Kutšinskaja sõnul on Nordeas ligi 3,74% kodumaistest deebetkaartidega tehtud tehingutest sooritatud viipemaksena. Kutšinskaja kinnitusel on pangad edastanud pangaliidule ettepaneku viipemakse limiidi tõstmiseks 25 eurole. Millal võiks limiit seniselt kümnelt eurolt tõusta, ei osanud ükski osapool öelda.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.