Uudis

Hotell langes küberrünnaku ohvriks, millega piirati ligipääsu numbritubadesse

romantik_seehotel_jaegerwirt.jpg

Austria hotell Romantik Seehotel Jaegerwirtteatas, et nad nad langesid küberrünnaku ohvriks, mis põhjustas külastajatele ebameeldivusi,kirjutab portaal The Local.

Nelja tärnist hotelli tabas hiljuti küberrünnak, mille sihiks oli majutusasutuse ukselukustussüsteem. Sarnaselt mitmetele teistele hotellide kasutas ka see Austria hotell uste avamiseks elektroonilisi kaarte.

Häkkerid suutsid süsteemi sisse tungida, mille tulemusel ei saanud hotelli töötajad enam uusi kaarte väljastada. Selleks, et süsteem uuesti tööle saada nõudsid häkkerid hotellilt 1500 euro väärtuses Bitcoine.

Rünnaku hetkel oli hotell rahvast täis, seega oli häkkeritele maksmine ainus võimalus süsteem uuesti tööle saada.

Hotelli juhataja Christoph Brandstaetter sõnul leidis rünnak aset möödunud suvel ning ainus võimalus saada süsteem töökorda oli ründajatele raha ära maksta.Brandstaetter kinnitusel ei maksnud kindlustus neile kahju kinni kuna ühtegi kurjategijat ei suudetud tabada.

Juhataja sõnul on analoogseid leidnud aset ka teistes hotellides. Järgmise renoveerimise käigus kavatseb hotelli omanik vahetada elektroonilised kaardid tavaliste võtmega töötavate ukselukkude vastu.

Avafoto:Romantik Seehotel Jaegerwirt

Muudetud 30.01.2017: täpsustatud küberrünnakust tulenevaid probleeme

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.