Uudis

HTC näitas maailmale uut võimsamat Vive Pro VR-peakomplekti

HTC tutvustas tehnoloogiamessil CES Vive Pro virtuaalreaalsus-peakomplekti, mil on võrreldes Vive’i tavaversiooniga parem pildikvaliteet ning ka sisseehitatud kõrvaklapid.

Uue peakomplekti OLED-ekraanide resolutsiooniks on kokku 2880×1600 pikslit, mis on pea 80% rohkem, kui algsel Vive’il, mille resolutsiooniks oli 2160×1200 pikslit. Uuenenud ekraanid peaksid pildikvaliteedi panema samale tasemele Samsung Odyssey peakomplektiga. Uuendus peaks kaasa tooma selle, et väiksemat teksti on mugavam lugeda ning nähtav pilt on vähem “sakiline”.

“Kuigi mitte revolutsiooniline, on Vive Pro oluline edasiminek nii HTC kui ka kogu virtuaalreaalsuse jaoks,” kommenteeris VR-režissöör Rein Zobel Maru VR Productionsist uut peakomplekti.

“Hoolimata sellest, et Vive on mängurite jaoks populaarne valik, on HTC Vive tundunud veidikene pooltoores toode, mis nüüd on küpsemaks saanud. Paraku ei kuulutatud välja uusi pulte, kuigi varem on prototüüpe demonstreeritud. Saladuseks jäi ka hind,” lisas ta.

HTC uuendas Vive Pro turuletulekuga ka selle rihma, mille abil seade peas püsib. See peaks nüüd olema mugavam ja tunduma kergem.

Peakomplekti küljes on ka kõrvaklapid, seega ei tule heli kuulmiseks lisada veel üht juhet, mis võib kasutuskogemust rikkuda. Seade on varustatud ka kahe mikrofoni ja kahe kaameraga, mille täpne eesmärk pole küll teada, kuid HTC mainis, et kaameraid saab ära kasutada näiteks liitreaalsuse jaoks.

Uus peakomplekt töötab tavalise Vive’i jälgijate ning rakendustega. Täpne hind pole veel teada, müügile peaks see jõudma lähikuudel. Tavaline HTC Vive jääb aga klientidele endiselt kättesaadavaks.

Uue peakomplekti kõrval tuli HTC välja ka seadmega, mis lubab VR-peakomplekti arvutiga ühendada juhet kasutamata, seega ei tule tegemist teha kaablitega.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.