Uudis

Huawei AppGallery: kas arvestatav konkurent Google Play rakenduste poele?

USA ja Hiina vaheliste majanduspingete üheks tulemuseks oli see, et Huawei telefonidel enam Google’i teenuseid ja tarkvara kasutada ei saanud. Seega pole paljudel uutel mudelitel enam Google Play rakenduste poodi ega võimalust Google’i teenustesse mugavalt otse telefonist sisse logida.

Huawei on aga usinalt töötanud alternatiivsete lahenduste kallal ning nüüdsest leiab nende telefonidest AppGallery nimelise rakenduste poe. Testimise seda ka ise, et aru saada, kas ja kui palju mõjutab Google’i puudumine Huawei telefonide kasutamist?

AppGallery avavaade

Mida AppGallery pakub?

AppGallery näol on tegemist Huawei alternatiiviga Play poele, kust saab telefoni vajalikke rakendusi alla laadida.

Vaikimisi pole võimalik paljusid populaarsemaid rakendusi ja Google’i teenuseid alla laadida ning leppima peab enamasti nende alternatiividega. Paljud neist pole aga kahjuks sama kvaliteetsed. Samuti tähendab see, et kui oled harjunud kasutama Gmaili e-kirjade jaoks võik Chrome’i veebibrauserit internetis käimiseks, siis ilma vaeva nägemata neid telefonis kasutada ei saa. Lisaks Google’ile ei leia AppGallery poest ka selliseid tuntud rakendusi nagu Waze, Netflix või Spotify.

Facebooki alla laadimiseks suunatakse kasutaja nende ametlikule lehele, kust saab .apk faili telefoni laadida, kuid Facebook Messengeri saamiseks tuleb seda ise internetist otsima minna – AppGallery poest seda ei leia.

Kuidas vajalikke rakendusi ikkagi telefoni saada?

Õnneks on kõiki neid rakendusi võimalik eraldi telefoni alla laadida. Androidi telefonidel kasutatavad .apk laiendiga rakendused on internetist kergesti all laetavad ning selliseid lehti, mis seda teha võimaldavad, on mitu.

Üheks selliseks on näiteks APKMirror, kuid Huawei AppGallery poest leiab ka alternatiivse lahenduse. Kui telefoni tõmmata rakendus nimega MoreApps, saab selle kaudu samuti otse internetist vajalikud äpid alla laadida. Nimetatud rakendus kasutab APKPure keskkonda selle jaoks. Tegu on samasuguse teenusepakkujaga nagu APKMirror ning vajalikke äppe saab ka otse nende lehelt alla laadida.

MoreApps rakenduse kaudu saad alla laadida neid rakendusi, mida AppGallerys pole

Eraldi .apk faile kasutades tuleb ka meeles pidada, et nende uuendamine ei toimu automaatselt vaid selle jaoks tuleb ise uus versioon alla tõmmata ning peale laadida. Google Play pood teeb selle kasutaja jaoks ise ära.

Google tugi puudub

Ühest takistusest on mööda saadud, kuid teist on keerulisem ületada. Kuna Google teenuste tuge pole, ei saa kasutajad alla tõmmatud rakendusi ka oma kontoga siduda ja sisse logida. Näiteks kui kasutad Chrome’i veebilehitsejas järjehoidjad, siis automaatselt neid üle tuua ei saa. Lahendus? Chrome’i brauserist on tarvis järjehoidjad eraldi failina alla laadida ning siis need Huawei telefoni lisada.

Gmaili puhul on võimalik kasutada ainult veebiversiooni, mitte eraldi rakendust

Gmailiga on olukord aga keerulisem. Rakenduse saab küll alla laadida, kuid kasutada mitte. Google e-maili rakenduse kasutamise eelduseks on Google Play teenuste olemasolu telefonis, mida Huawei telefonidest kahjuks ei leia. Õnneks saab Gmaili konto ühendada ka Huawei enda eellaetud e-maili rakendusega ja ükski e-kiri sellepärast lugemata ei jää.

Kokkuvõtteks

Huawei on kõvasti vaeva näinud oma rakenduste poe arendamisel, et kõigile kasutajatele just neile meelepäraseid rakendusi pakkuda, kuid paraku pole see valik Google Play poe tasemel.

Kuigi on mõeldud ka alternatiivsete võimaluste peale ning rakendusi saab telefoni laadida ka mujalt, pole see siiski sama mugav lahendus, kui teha seda otse rakenduste poest. Samuti ei toimu sellisel juhul ka automaatset uuendamist.

Lootus jääb, et AppGallery keskkonda täiendatakse aktiivselt ning et tulevikus leiab ka sealt kõik populaarsemad rakendused, kuid sinnamaani peavad uutemate Huaweide omanikud arvestama kitsenduste ja tagasilöökidega rakenduste kasutamisel.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.