Uudis

Huawei Eesti: kontrollime, et kasutaja laeks alla ainult ohutuid rakendusi

Leedu aseminister soovitab Hiina telefonid minema visata, aga Huawei väitel jälgivad nad kõiki reegleid.Foto: Shutterstock

Täna vahendas Geenius Leedu ametkonna teadet ja Reutersi uudist, mille kohaselt leiti nii Xiaomi ja Huawei nutitelefonides küberturvariskid, mille tõttu soovitas Leedu asekaitseminister tarbijatel Hiina telefonidest kiiremas korras vabaneda.

Huawei puhul tuvastati, et kui kasutaja otsib tootja ametlikust äpipoest mõnd rakendust, kuid ei leia sellele vastet suunatakse ta kolmanda osapoole äpipoodi, milles olevat äpid on alatihti nakatunud pahavaraga. 

Huawei Eesti esindus saatis Geeniusele vastulause, mille kohaselt on Huawei alati järginud terviklikkuse põhimõtet, pidanud kinni nende riikide ja piirkondade seadustest ja määrustest, kus tegutseb, ning pidanud küberturvalisust ja privaatsuse kaitset esmatähtsaks. “Huaweil on tugev küberturvalisuse maine enam kui 170 riigis ja piirkonnas ning ettevõte on teenindanud üle 3 miljardi kasutaja,” ütles Huawei pressiesindaja.

“Andmeid ei töödelda kunagi väljaspool Huawei seadet. Huawei on läbipaistev klientidelt kogutavate vajalike andmete osas, mis on minimaalsed ja mida kasutatakse isikupärastamise ja kasutajakogemuse täiustamiseks,” lisas ta.

Huawei esindaja sõnas, et mis puutub andmete kasutamisse Huawei telefonides, siis AppGallery kogub ja töötleb ainult neid andmeid, mis võimaldavad klientidel otsida, alla laadida ja hallata kolmandate osapoolte rakendusi samamoodi nagu teised rakenduste poed seda teevad. “Petal Search ja AppGallery on sertifitseeritud Euroopa privaatsusmärgiga (European Privacy Seal), mis vastab GDPR-ile,” ütles esindaja.

Huawei selgitab, et need rakendused pärinevad avalikult kättesaadavatest allikatest, mistõttu ei kohustata kasutajat neid rakendusi alla laadima. Huawei viib läbi turvakontrolle, veendumaks, et kasutaja laeb alla ainult neid rakendusi, mis on HMS-seadmetes ohutud ja toimivad.

“Austame iga riigi ja piirkonna seadusi, kus tegutseme, ning hoolime väga oma klientidest, partneritest ja kõigist inimestest, kes kasutavad meie tehnoloogiat ja on sellega seotud. Andmete käitlemist viiakse samuti läbi hoolikalt. Reeglina töödeldakse ELi / EEA kasutajate andmeid kohapeal,” lõpetas Huawei esindaja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.