Uudis

Huawei esimene ametlik teade pärast keeldu tekitab rohkem küsimusi kui annab vastuseid

Foto: AFP/Scanpix

USA valitsuse surve tõttu otsustas Google jätta maailma ühe suurema telefonitootja Huawei ilma Androidi-litsentsist, mistõttu kaovad tulevastelt Huawei telefonidelt nii Google’i äpipood kui kõik Google’i äpid nagu Gmail, Google Maps, Chrome’i brauser ja nii edasi.

Nüüd on Huawei oma esimeses ametlikus teates (The Verge’ile) pärast keeldu andnud teada, et kõik praegu müüdud Huawei ja Honori telefonid saavad edasi turvauuendusi. See kehtib nii telefonide kohta, mis on juba müüdud, aga ka nende kohta, mis poodides ja ladudes praegu müüki ootavad.

Sellega ka kogu oluline info tegelikult piirdub.

Lisaks andis Huawei teada, et neil on olnud oluline roll Androidi operatsioonisüsteemi arendamisel ja kasvul üle maailma ning nad on olnud üks Androidi võtmepartnereid.

Huawei telefonid saavad ka edaspidi turvauuendusi ja järelturuteenindust ning praegused telefoniomanikud saavad ka edaspidi kasutada Google’i äppe, sealjuures neid ka uuendada.

Küll aga ei anta sõnagi teada, kas praegustel Huawei ja selle sõsarbrändi Honori telefoniomanikel on võimalik ka enda Androidi versiooni uuendada, kui selleks võimalus peaks tekkima? Praeguse info põhjal tundub, et mitte.

Huawei on viimasel ajal pakkunud operatsioonisüsteemi uuendusi isegi enda odava keskklassi telefonidele.

Mis saab aga uutest telefonidest?

“Me jätkame turvalise ja jätkusuutliku tarkvarasüsteemi ehitamist, et pakkuda kasutajatele üle maailma parimat kasutajakogemust,” öeldi teates.

Märtsis andis Huawei teada, et nad on juba alates 2012. aastast ehitanud enda operatsioonisüsteemi, kui neilt peaks ära võetama ligipääs Androidile (ja Windowsitele sülearvutite puhul). Nüüd on see risk realiseerunud ja kas kaalutakse tõsiselt üleminekut enda operatsioonisüsteemi peale? Aasias ja mujal see polekski nii suur probleem, aga Euroopas oleks see keerulisem, arvestades Androidi kasutajate ootusi.

Lisaks on keeluga juba ühinenud mitmed riistvaratootjad, ka Euroopast. Sellele küsimusele aga Huawei praegu vastust ei andnud.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.