Uudis

Huawei kaalub väidetavalt tippmudelite äri maha müümist

Huawei P40 Pro on piirangute tõttu ilma Google'i teenusteta.Foto: Shutterstock

Reutersi andmetel käivad praegu Huawei ja Hiina investorite konsortiumi vahel läbirääkimised P ja Mate seeria telefoniäri maha müümiseks.

Väljaanne väidab kahele teemaga kursis olevale allikale tuginedes, et läbirääkimised on kestnud juba kuid ja selle tulemusel võib Huawei tippmudelite tootmisliinid maha müüa. Nende ostjaks oleks väidetavalt Shanghai valitsuse toetatud konsortium, kuhu kuuluvad erinevad investeerimisfirmad.

Reuters oli ka esimene, kes avalikustas oktoobris uudise, et Huawei plaanib Honori telefonibrändi maha müüa. Kuu aega hiljem sai müük teoks ning brändi uus omanik on tänaseks samuti üks Hiina investoritest koosnev konsortium.

Huawei on pikka aega jännis olnud USA kehtestatud piirangutega, mis teeb telefonide tootmise keerulisemaks, kuna USA ettevõtted ei tohi Huaweiga äri teha. Seetõttu on pidanud Huawei lõpetama näiteks Kirini kiibistike tootmise, mida on seni Huawei telefonides kasutatud.

P ja Mate brändide müük lubaks aga telefonidel piirangutest vabaneda (nagu juhtus ka Honori seeriaga) ja uuel firmal nende tootmist jätkata. Lõplikku otsust pole aga müügi osas tehtud.

Huawei kommenteeris Reutersile, et P ja Mate seeria müügi näol on tegemist vaid kuulujutuga, millel pole mitte mingisugust alust.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.