Uudis

Huawei lubab: Eestis müüdud ja müüdavates telefonides jäävad Google’i teenused alles

Huawei Mate 30 ilma Google'i äppideta.Foto: Scanpix

Huawei esindaja sõnul jäävad Euroopa Liidus, sealhulgas Eestis juba müüdud ja praegu müügil olevates Huawei ja Honori telefonides ja tahvelarvutites alles Google’i teenused ja äpid.

Firma pakub ka edaspidi turvavärskendusi ning –täiendusi kõigile olemasolevatele Huawei ja Honori nutitelefonidele ning tahvelarvutitele – nii nendele, mis juba kasutuses kui ka nendele, mis praegu müügis.

Samuti on Google’i teenused ja äpid saadaval ka pärast telefonide tehaseseadmete taastamist. Kõik Google’i teenused ja rakendused on Huawei nutiseadmele allalaaditavad ka pärast tehaseseadete taastamist.

Huawei turundusjuhi Dasha Karpilovichi sõnul on ettevõttele laekunud arvukalt päringuid seoses Google’i rakenduste ja teenuste kättesaadavusega Huawei nutiseadmetes.

“Meie poole on pöördunud nii praegused kasutajad kui ka inimesed, kes on parajasti endale näiteks uut nutitelefoni valimas – paljudele jääb muuhulgas segaseks, millistel mudelitel ja kui kaua saab kasutada Google’i teenuseid. Lihtne vastus: palju kära eimillestki, sest kõigil seni müüdud ning ka praegu EL-is müüdavatel toodetel säilivad nii Google’i teenused ja rakendused kui ka ligipääs vajalikele turvavärskendustele,” selgitab ta.

Praegusest tootevalikust puudub ligipääs Google’i teenustele vaid kõige uuemal Huawei tippklassi telefonil Mate 30, mida hetkeseisuga Euroopas veel ei müüdagi ja pole veel ka teada, millal see võiks müügile tulla.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.