Uudis

Mis elu see ilma Google’i teenusteta üldse on?

Mis elu see ilma Google'ita on?

Glen Pilvre kasutas Huawei viimast tipptelefoni Mate 30 Pro, mida Eestis ei müüda ja millel pole Google’i teenuseid. Kuidas aga üldse on võimalik kasutada telefoni, millel pole Google’i teenuseid?

Esimese hooga võib tunduda, et mitte. Tegelikult aga pole olukord üldse nii hull. Jah, Huawei AppGallery tõesti midagi liiga asjalikku ei sisalda – kui silma hakanud Bookingu äpp välja arvata.

Aga nagu õige pea selgus, on olemas terve rida alternatiivseid äpipoode, kuhu tavaline inimene Google Play olemasolul lihtsalt ei satu – nagu näiteks Amazon App Store, Samsung Galaxy Apps, Aptoide, ApkMirror, ApkPure ja nii edasi – see rida on päris pikk.

Ja tuleb tunnistada, et valik on neis kokkuvõttes täitsa asine. Vähegi levinum kraam on kenasti olemas – nagu Facebook, FB Messenger, Waze, Onedrive, Onenote, Chrome, Whatsapp, Instagram ja teised.

Leiab rohkelt ka eksootilisemaid äppe ja kohati isegi Play’s olevate tasuliste äppide tasuta (vanemaid) versioone. Ka Google’i või FB kontoga autentimine toimis (vähemalt proovitud) keskkondades kenasti.

Keerulisemad lood on Google’i n-ö ametlikke äppidega – nagu Youtube, Drive, Maps, Gmail või Docs, mis ilma Google Play Services paketita ei toimi. Youtube’le ja Calendar’le leiab igati kasutatavaid asendusi ning ka meiliga pole probleemi, aga näiteks Docsile tõepoolest väga head asendajat kohe ei paistnud.

Mõnevõrra tülikas on ka Google’i kontaktide import, sest päris iseenesest see ei juhtu, aga saab hakkama.

Nii et pigem võiks öelda, et elu ilma Google’ita on kindlasti harjumatu ja veidi tülikas, aga Androidi puhul saab täitsa kenasti enamikele äppidele ja teenustele ikkagi ligi, ilma et peaks palehigis “häkkima” asuma.

Ja aususe huvides tasub mainida, et loomingulisi meetodeid kasutades saab (vähemalt hetkel) installeerida ka kogu Google’i ametliku tarkvarapaki, mis toimib teatavate mööndustega – aga kindlasti ei saa seda otseselt soovitada ega kindel olla, see lahendus ka pikemas perspektiivis toimib.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.