Uudis

Huawei: Meile teadaolevalt ei ole Eestil plaanis meie seadmete kasutamist piirata

Huawei peakorter.Foto: Nicolas Asfouri/Scanpix

Reedel kirjutas Delfi, et Eesti valitsus plaanib keelustada Huawei 5G seadmete kasutamise. IKT seadmete usaldamise poliitikat väljatöötava töörühma juht Raul Rikk tõdes artiklis, et nende seisukoht on selge — 5G võrke ei saa lubada luua Huawei seadmetega. Seisukohad on IKT grupp edastanud ka valitsuse julgeolekukomisjonile, mis töötab välja õiguslikku seisukohta 5G tehnoloogia rakendamise osas.

“Huawei taunib igasuguseid katseid 5G võrkude turvalisuse küsimusi politiseerida, seal hulgas ka Delfi oma. Meile teadaolevalt ei ole Eesti valitsusel plaanis Huawei seadmete kasutamist piirata,” sõnas Huawei Balti regiooni juhi Ricky Chen.

Delfi ajakirjanikule andis sellekohase kommentaari ka peaminister Jüri Ratas käesoleva nädala neljapäeval toimunud valitsuse pressikonverentsil. Peaminister Ratas viitas oma vastuses ka vajadusele teha 5G arendamisel koostööd.

“Huawei on olnud usaldusväärne koostööpartner paljude maailma riikide 5G võrkude arendamisel, selle kinnituseks on ka 50 maailma eri riikidega sõlmitud 5G arendamise lepingut, millest 28 Euroopas,” ütles Chen.

“Huawei olnud alati väga avatud kõikvõimalikele küsimustele ja kontrollidele. Näiteks avasime Brüsselis küberturbekeskuse, kus igaühel on võimalik testida nii lähtekoode kui Huawei seadmeid,” selgitas ta.

“Tahame rõhutada, et tõendeid, mis kinnitaksid niisuguseid kahtlusi, mida ka Delfi artikli kaudu levitada püütakse, ei ole siiani ükski riik esitanud. Loodame, et niisugused süüdistused lõpevad ning Eesti riigi ja Huawei suhted saavad jätkuda koostöö vaimus,” lõpetas Chen.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.