Uudis

Huawei: Pole leitud ühtegi tõendit, mis näitaks, et meie seadmed kujutaksid endast julgeolekuohtu

Huawei peakorter.Foto: Nicolas Asfouri/Scanpix

Viimaste nädalate jooksul on Huawei äri olnud suurema tähelepanu all ning firmat on tabanud erinevad kahtlused kuni võimalike tagausteni välja. Ühtegi konkreetset fakti või tõendit aga ei ole ükski süüdistaja välja toodud.

Huawei esindajate sõnul on osa avaldusi olnud ebatäpsed ning mõned neist põhinenud väärinformatsioonil.

Huawei roteeruv esimees Ken Hu kommenteeris turvasüüdistusi: “Parim on lasta faktidel enda eest rääkida. Ja fakt on, et Huawei minevik turvalisuse teemal on puhas. Usume, et küberturvalisus on rahvusvaheline ja valdkonnaülene probleem, millega peame koos tegelema.”

“Meie seadmetel ei ole kunagi olnud ühtegi tõsist küberturvalisuse juhtumit,” lausus Hu. “Isegi kõige rangem ülevaade ja kontroll, mida viivad läbi erinevad asutused või meie kliendid, ei ole leidnud ühtegi tõendit, mis näitaks, et meie seadmed kujutaksid endast julgeolekuohtu.”

“Tervitame alati avatud dialoogi kõigiga, kel on selles osas põhjendatud muresid. Kuid igasuguste põhjendamatute väidete puhul kaitseme end kindlalt ega luba kahjustada oma mainet,” sõnas Hu.

Huawei esindaja sõnul on viimase 30 aasta jooksul nende tooteid ja lahendusi kasutanud üle 170 riigi ja piirkonna. Huawei klientide hulka kuuluvad põhilised teenusepakkujad, Fortune Global 500 ettevõtet ja sajad miljonid tavatarbijad.

Huawei on juba sõlminud tarnijatega 5G teemal 25 kaubanduslikku lepingut ja üle 50 kaubandusliku kirjaliku kokkuleppe (memorandum of understanding). Lisaks on saadetud üle 10 000 5G tugijaama rahvusvahelistele turgudele, seljatades sellega oma konkurendid.

2019. aasta esimeses pooles toob Huawei välja esimesed 5G nutitelefonid 5G- ja Kirini kiipidega.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.