Uudis

Huawei telefonidest kaovad Google’i äpipood ja kõik Google’i äpid nagu Gmail, Maps, Chrome ja nii edasi

USA valitsus lisas Huawei musta nimekirja, muudatus puudutab tulevasi telefone

Foto: Scanpix/ZUMA Wire

USA valitsuse surve tõttu otsustas Google jätta maailma ühe suurema telefonitootja Huawei ilma Androidi-litsentsist, mistõttu kaovad tulevastelt Huawei telefonidelt nii Google’i äpipood kui kõik Google’i äpid nagu Gmail, Google Maps, Chrome’i brauser ja nii edasi.

USA valitsus lisas Huawei pühapäeval kaubanduse musta nimekirja, mis tähendab, et USA firmadel on nüüdsest keelatud Huaweile kriitilisi riist- ja tarkvarakomponente tarnida, kirjutas esmalt pühapäeval uudisteagentuur Reuters.

See tähendab, et ka Eestis väga populaarse Huawei tulevastest telefonidest kaob nii Google’i äpipood kui ka kõik Google’i enda Androidi ökosüsteemi äpid ning kiired turvauuendused.

Kui Huawei tahab Androidi-tootjana jätkata, on nad sunnitud edaspidi kasutama Android Open Source Project (AOSP) versiooni Androidist, sest avatud lähtekoodiga tarkvara see piirang ei puuduta. Selles versioonis ei ole aga Google’i enda äppe, mis sisuliselt tähendab, et Huawei jääb ilma kogu Google’i ökosüsteemist ning peab edaspidi kasutama AOSP versiooni Androidist.

Kuna ka paljud turvauuendused tulevad Androdi-telefonidesse just läbi Google Play poe, tähendab see, et Huawei peab edaspidi ootama, kuni Google’i välja antavad turvauuendused jõuavad AOSP-versiooni, mis ilmselt aeglustab turvauuenduste tulekut Huawei telefonidele.

Google on teatanud, et muudatused puudutavad tulevasi Huawei telefone ning praegused telefonid jäävad hetke andmetel olemasoleva Androidiga toimima.

Lisaks Google’ile on ka kiibitootjad nagu Intel, Qualcomm ja Xilinx oma töötajatele teada andnud, et lõpetavad Huaweile kriitiliste riist- ja tarkvarakomponentide tarnimise.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses