Uudis

Huawei tõi välja täna uue Kirin 990 telefoniprotsessori

Võrreldes traditsioonilise 4G protsessoriga ja eraldiseisva 5G modemiga on integreeritud lahenduse energiakulu isegi kuni 30% väiksem.

Huawei tutvustas täna Berliinis IFA messil ettevõtte uut protsessorite lipulaeva Kirin 990 ja selle 5G versiooni, mida saab ilmselt esimesena näha Huawei mate 30 ja 30 Pro telefonides, mis kuulutatakse välja 19. septembril, ilmselt ilma Google’i äppideta.

Huawei tarbijatoodete üksuse juhi Richard Yu sõnul võimaldab uus protsessor parimat ühilduvust 5G võrkudega, olles seejuures senisest parema jõudluse ja energiakasutusega, omades seejuures ka tehisintellekti tuge.

Kirin 990 (5G) on turul kompaktseim 5G nutitelefonidele mõeldud protsessor, mis kasutab 7 nanomeetri suurusi tippklassi transistoreid. Sõrmeküüne suurusele alale mahub neid täpselt 10,3 miljardit.

Protsessorisse on integreeritud ka 5G modem, et hoida kokku väärtuslikku ruumi nutitelefonide sees ja vähendada energiatarvet. Võrreldes traditsioonilise 4G protsessoriga ja eraldiseisva 5G modemiga on integreeritud lahenduse energiakulu isegi kuni 30% väiksem.

Kirin 990 (5G) on esimene nominaalsel taktsagedusel töötav System-On-Chip protsessor, mis toetab nii eraldiseisvat kui integeeritud dupleksi, nii sagedusjaotuslikku kui aegjaotuslikku.

Eesti keeles tähendab see seda, et protsessoril on võime hallata väga paljusid erinevaid traadita võrke nii 4G kui 5G sagedusalas. Kirin 990 võimaldab kiireimat saadaolevat ühenduskiirust kuni 2,3 Gbit/s alla ja 1,25 Gbit/s üles – kiirusi, mida konkurendid ei paku. Ühtlasi on see protsessor esimene, mis toetab korraga kaht 5G SIM-kaarti – üks mõeldud 5G internetiühenduseks, teine samaaegselt VoLTE HD kõnede pidamiseks.

Lisaks on Huawei uut protsessorit välja töötades mõelnud telefonipiltnikele. Kirin 990 muudab uue müraeemaldustehnoloogiaga nii pildistamise kui filmimise hämaras veelgi lihtsamaks. Fotod jäävad ka kehvades valgustingimustes teravamad ja video värvid kirkamaks.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.