Uudis

Huawei tõigi välja uue operatsioonisüsteemi HarmonyOS

Huawei tõigi täna pärast mitmeid kuid kestnud lekkeid ja kuulujutte välja uue operatsioonisüsteemi nimega HarmonyOS, mis on avatud lähtekoodiga ja mida saab kasutada paljudes erinevates seadmetes.

Huawei tarbijaäri grupi tegevjuht Richard Yu rõhutas, et HarmonyOS erineb täielikult Androidist ja iOS-ist. See on mikrotuumal põhinev jaotatud OS, mis pakub sujuvat kogemust kõigi stsenaariumide korral, olles usaldusväärne ja turvalise ülesehitusega ning toetades sujuvat koostööd kõigi seadmete vahel.

Kasutaja saab oma rakendusi üks kord arendada ning seejärel neid paindlikult kasutusele võtta paljudes erinevates seadmetes.

HarmonyOS võetakse kõigepealt kasutusele nutiseadmetel nagu nutikellad, nutikad ekraanid, sõidukisisesed süsteemid ja nutikõlarid.

Huawei teatas, et nende eesmärk on luua integreeritud ja jagatud süsteem kõigis seadmetes, luua turvaline ja usaldusväärne keskkond.

Hiinas on sama asja nimi Hongmeng ning esmalt tulebki operatsioonisüsteem kasutusele Hiinas ja laieneb seejärel üle maailma. Hetkel pole veel teada, millised seadmed esimesena uue operatsioonisüsteemi saavad, aga Reutersi andmetel plaanib Honor tuua varsti välja esimese sellel põhineva teleri.

Hetkel veel on väga vähe teada HarmonyOS-i tehnilise poole kohta: kui suurte või väikeste muutustega olemasolevad rakendused seal tööle saab ja nii edasi. Kindlasti on operatsioonisüsteemi loomine ja sellele kasutajate ning arendajate toe saamine aastatepikkune projekt ning tundub ebatõenäoline, et Huaweil oleks väga kiiresti välja käia väga terviklik pakett.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses