Uudis

Huawei uued tippmudelid on kohal: P40, P40 Pro ja P40 Pro+

Hiina telefonitootja Huawei avalikustas oma selle aasta tippmudelite seeria P40, kus on kokku kolm erinevat mudelit.

Neljast küljest kumerduv ekraan

Kui senini on telefonidel kasutatud pikematel külgedel kumerate servadega ekraani, siis Huawei P40 Pro ja Pro+ ekraan on kumerdatud neljast küljest, ka alt ja ülevalt. Huawei nimetab seda ise Overflow displeiks ja nende sõnul aitab see kaasa ka mugavaks liigutustega juhtimiseks alumisel serval.

Pro+ mudelil kasutatakse keraamilist katet tagumisel poolel, samas kui väiksematel mudelitel on kasutatud tavalist klaasi.

Kõige väiksema mudeli ekraani suuruseks on 6,1 tolli, suurematel vendadel on selleks 6,58 tolli. Lisaks sellele on kõigil mudelitel nüüd sujuvam 90hertsine ekraanipaneel.

Telefoni seest leiab sarnaselt Samsungile nüüd 5G võimekusega protsessorid, tegu on uute Kirin seeria 990 kiibistikuga.

Suuremasse kesta on paigutatud ka suuremad akud, nende mahutavuseks on 4200 mAh-d. P40 on aku suuruseks 3800 mAh-d. P40 Pro+ võimaldab ka 40W kiirlaadimist otse karbist ja teiste nutiseadmete juhtmevaba laadimist telefoni tagumiselt küljelt.

AppGallery Google rakenduste poe asemel

P40 seeria telefonid tulevad kõik AppGallery rakenduste poega, ehk Google’i vaikimisi rakenduste poodi pole võimalik kasutusele võtta. Küll aga rõhutab Huawei, et enamik vajalikest rakendustest on ka nende poes saadaval. Loodetavasti saame selle toimimise ja funktsionaalsuse kohta lugejatele eraldi omapoolsed muljed tuua.

Uued kaamerad

Selle aasta mudelid on kõik erinevate kaamerate arvuga. P40 mudelil on kokku 3 kaamerat – lainurk , HD lainurk ja telefoto.

P40 Pro lisab suurema resolutsiooniga telefoto sensori, mis võimaldab kuni 50-kordset suumi ja TOF ehk 3D sügavuse tuvastamise sensori.

P40 Pro+ toob veel lisaks teise telefoto kaamera. Neist üks võimaldab 3-kordset ja teine 10-kordset optilist suumi. Lainurk kaamerad on samad mis P40 Pro mudelil ning olemas on ka TOF sensor.

P40 Pro+ võimaldab 10 kordset optilist suumi, 20-kordset hübriidsuumi ning sarnaselt Samsung S20 Ultraga on digitaalne suum 100-kordne.

Huawei tutvustas kaameratele ka uut funktsiooni Golden Snap, mis tehisintellekti kaasabil võimaldab salvestada mitu võtet ning nende seast siis parima valida. Samuti aitab see piltidelt eemaldada inimesi ning vähendada peegeldusi.

Millal uusi mudeleid osta saab?

Huawei P40 seeria mudelid on saadaval valge, musta ja sinise tooniga. Lisaks sellele saab valida ka uute matt viimistlusega halli ja kuldse tooni vahel. P40 Pro+ mudelit saab aga soetada valge ja mustana.

P40 ja P40 Pro tulevad Eestis eelmüüki 27. märtsist ning hinnad algavad vastavalt 799 ja 1049 eurost.

P20 Pro+ mudel on saadaval alates juunist ning hinnad sellele mudelile algavad 1399 eurost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.