Uudis

Huawei uuel telefonil Nova 5T on Google’i äpid olemas. Kuidas see võimalik on?

Huawei Nova 5T tuleb müügile ka Eestis.

Täiendatud Huawei kommentaariga.

Sellel nädalal tutvustas Huawei Euroopas uut telefoni Nova 5T, millel on keskklassi telefoni kohta väga head näitajad ja millel on olemas Google’i teenused.

Mäletatavasti septembris välja kuulutatud Mate 30 jäi Google’i teenustest ilma, sest firma on USA valitsuse mustas nimekirjas, mis lubab küll avatud lähtekoodiga Androidi operatsioonisüsteemi kasutamist, aga mitte Google’i teenused ja äppe, mis peaks välistama need kõik Huawei uutest telefonidest. Mate 30 pole ka siiani Euroopas müügile tulnud ja pole ka teada, millal see võiks tulla.

Kuidas siis nüüd välja kuulutatud uuel telefonil ikkagi Play Store, Gmail, YouTube ja teised olemas on? Teatavasti on täna seis Google’i ja Huaweiga selline, et praeguse informatsiooni ja teadmiste järgi Huawei telefonid, millel on Google’i teenused olemas, nendest ilma ei jää ja nendes saab neid teenuseid ja äppe vabalt edasi kasutada.

Variant 1: telefon oli valmis tegelikult juba varem

Nova 5T on heade näitajatega telefon, kuigi riistvaraliselt pole selles midagi uut, mida me juba näinud ei ole. Sellel on Kirin 980 protsessor, 6,3-tolline (1080 x 2340) ekraan, 8 GB muutmälu ja 128 GB sisemälu ning nelja kaamera lahendus.

Võimalik on, et see telefon oli valmis juba varem, enne kui Huawei mai keskel Google’i keelu alla sattus. Siis jäi veel 90 päeva pikkune üleminekuaeg ja Nova 5T tuli tegelikult välja Aasias juba augusti lõpus. Äriliselt polnud mõistlik seda telefoni varem välja tuua Huaweil ja nüüd oli selleks sobilik aeg. Nii et on võimalik, et Nova 5T oli valmis juba varem ja läbinud vajalikud sertifitseerimised, mistõttu saab sellel telefonil Google’i teenuseid kasutada.

Variant 2: see telefon oli juba tegelikult varem müügil

Teine ja täpselt sama tõenäoline teooria on, et Nova 5T on telefon, mis on juba praegu tegelikult müügil, aga nüüd müüakse seda lihtsalt uue nime all.

Nova 5T ekraanilahendus on väga sarnane Honor 20-le, kus ekraani vasakul üleval nurgas on kaamera jaoks augurauaga tehtud auk.

Nova 5T vasakul, Honor 20 paremal.

Kui lähemalt vaadata, siis on Nova 5T äärmiselt sarnane Honor 20-ga. Jah, värvivalik ja tagakülje disain on erinev ja natukene on muudetud kaameralahendust ning Honor 20-l on muutmälu vähem ehk 6 GB, kuid muudes aspektides kuni telefoni mõõtmete, akuni ja isegi kaaluni on need täiesti identsed.

See pole telefonitootjate puhul muidugi harukordne nähtus, et sama telefoni antakse uuesti välja ning sama tehnoloogiat müükase ka odavamalt, kuid praegu on sarnasused ikkagi hämmastavalt suured. Tarbija seisukohast on hea uudis see, et kui Honor 20 tuli Eestis müügile 499 euroga, siis Nova 5T võib hakata maksma umbes 400 eurot.

Nova 5T ei tule uue Android 10-ga, vaid see kasutab täpselt sama EMUI 9.1 operatsioonisüsteemi ehk sel on Android 9, täpselt nagu Honor 20-l.

Kui aga Nova 5T puhul on tegemist lihtsalt uues kuues Honor 20-ga, siis see selgitaks ka seda, miks telefonil on Google’i teenused alles, sest see telefon on tegelikult juba müügil.

Täiendatud 20:10 20.10.2019: Huawei esindaja sõnul on tegemist vanema mudeliga, mis polnud veel varem siin turul välja tulnud ja see on põhjus, mis Nova 5T-l on Google’i teenused alles.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.