Uudis

Huawei uuemad nutikellad saavad nüüd Euroopas kasutajate südametööd monitoorida

Huawei nutikelladega saab nüüd südametööd monitoorida.Foto: Huawei

Huawei sai oma kõige uuematele nutikellamudelitele Euroopas CE-sertifikaadi, mis tähendab, et nüüd on võimalik kasutajatel jälgida oma vererõhku ning teha südamest elektrokardiogramm ehk EKG. See aitab jälgida südamerütmi ja tegeleda ennetavalt võimalike terviseriskidega.

Südametöö tegevuse uus monitoorimise võimalus tekib mudelitele Huawei Watch GT 3 Pro ja Watch D. “EKG-anduri eesmärk nutikellas on aidata kasutajatel oma tervisest rohkem teadlik olla ning jäädvustada kasutaja siinusrütmi ja kodade virvendusarütmia reaalaja analüüsi abil,” selgitas Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina.

Tulemuste mõõtmiseks tuleb hoida sõrme seadme küljel oleva elektroodi peal 30 sekundit. Reaalaja tulemusi saab näha otse kella ekraanilt. “Lisaks võimaldavad nutikella sisse ehitatud PPG-andurid kontrollida arterioskleroosi ehk veresoonte seisundit ja lubjastumise taset,” selgitas Mishina.

Ta lisas, et saadud tulemuste põhjal saab võtta arvesse rakenduses jagatavaid nõuandeid südame-veresoonkonna tervise parandamise võimaluste kohta ning pöörduda probleemsete näitajate korral arsti poole.

Huawei Watch D nutikella mudeli kasutajad saavad lisaks EKG analüüsile nüüd oma randmelt ka vererõhku mõõta. Samuti saab kella kasutaja luua endale vererõhu mõõtmise plaani, mille alusel saab ta vererõhu mõõtmiseks meeldetuletusi kindlatel aegadel, näiteks ärkamise ja magamamineku ajal, et olla kursis vererõhu muutustega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.