Humane avalikustas nutika rinnamärgi nimega AI Pin: mis asi see on?

Humane avalikustas uue veidra nutitoote.Foto: Humane

Ameerika Ühendriikide ettevõte Humane avalikustas AI Pini. Tegu on nutividinaga, mis käib inimesele rinda ning mis täidab erinevaid häälkäskluseid. Nagu seadme nimest võib arvata, siis kasutab AI Pin erinevate ülesannete täitmiseks tehisaru ning demonstratsioonis näitasid loojad, kuidas see suudab näiteks ise muusikat mängida, ilma ja kuupäeva näidata, öelda omaniku käes oleva asja hinda ja muud sellist.

Lisaks suudab AI Pin vähemalt demovideos ise sõnumeid genereerida ja neid muuta. Sarnaselt ChatGPT-le, mida vidin ka kasutab. Lisaks saab see lugeda ette e-kirju ja teha neist kokkuvõtteid ning tõlkida kahe inimese vahelist vestlust reaalajas.

AI Pini peal on väike tuluke, mis läheb põlema siis, kui seade kogub mingisugust infot. Ehk siis kuulab heli või kasutab kaamerat. Seade ei kuula pidevalt ümbritsevat ning sellele ülesande andmiseks tuleb kõigepealt puudutada vidinat, peale mida see aktiveerub.

Sisuliselt on tegu Home Assistantiga, millel on lisafunktsioone ning mis on alati kaasas. AI Piniga suhtlemiseks saab kasutada oma häält ja žestikuleerida. Lisaks on sellel sisseehitatud projektor, mis saab kandja ettesirutatud peopesale kuvada sümboleid ja teksti.

USA-s maksab seade 699 dollarit ning sellele lisandub 24-dollariline kuutasu, mille eest saab vidinale telefoninumbri ja andmeside. Intervjuus uudisteportaaliga Wired teatas Humane, et AI Pinid hakkavad kasutajateni jõudma 2024. aasta alguses ning eeltellimine algab 16. novembril.

Humane’i arvates asendab AI PIN telefoni, kuid tõenäoliselt see päris nii ei hakka olema. Esiteks vajab seadme kasutamine sellega pidevat suhtlemist, mis on mürarikkas või inimrohkes paigas keeruline, kuna teistele võib see tüütu olla ning samal ajal kuulevad nad kõiki su sõnumeid. Ühtlasi ei paku see vidin telefoniga võrdselt meelelahutust. See tähendab, et sellega ei saa näiteks videoid ega pilte vaadata ning mänge mängida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.