Uudis

Hüppeline kasv ühe aastaga: Smart-ID-d kasutab Eestis üle 370 000 inimese

Foto: Martin Mets

Smart-ID-ga on tänavu Eestis liitunud üle 220 000 kasutaja, kokku kasutab Eestis Smart-ID lahendust üle 370 000 inimese.

Kokku on Baltikumis 1,5 miljonit SK ID Solutionsi elektroonilise identifitseerimise lahenduse Smart-ID kasutajat. Koostöös politsei- ja piirivalveameti (PPA) ning mobiilioperaatoritega on Eestis väljastanud ka üle 200 000 Mobiil-ID.

“Smart-ID on oma populaarsust aasta jooksul kõvasti kasvatanud ka Eestis, seda eelkõige paroolikaartide sulgemise lainel sõites, kuid kindlasti on ka teisi tegureid,” ütles ettevõtte juht Kalev Pihl BNS-ile.

Novembris sai Smart-ID autentimislahendus QSCD (Qualified Signature Creation Device) tunnustuse, millega sai Smart-ID vahendusel antud allkiri juriidiliselt võrdväärseks omakäelise allkirjaga. Pihli sõnul pole see uudis aasta lõpus veel jõudnud Smart-ID-ga liitumisele suurt mõju avaldada.

Möödunud aasta novembrist käesoleva aasta novembrini kasvas Smart-ID kasutajate arv 220 000 kasutaja võrra, mobiil-ID kasutajate arvu kasv samas vahemikus oli 44 000, mis on mullusega võrreldav.

Esimesed e-teenused võtsid Smart-ID kasutusele 2017. aasta veebruaris. Smart-ID on välja töötanud SK ID Solutions AS, mis on ühtlasi ka ID-kaardi ja mobiil-ID looja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.