Uudis

Hyperloopi reisikapsli disainikonkursi võitsid MIT tudengid

mit_hyperloop.png

Elon Muski välja mõeldud Hyperloopi transpordisüsteem muutub iga kuuga aina reaalsemaks. Kui esimesed firmad tahavad hakata selle jaoks varsti vajalikke radu ehitama, siis SpaceX korraldas tuleviku transpordisüsteemi kapsliledisaini leidmiseks konkursi. Parima kavandi auhind läks Massachusettsi tehnoloogiainstituudi tudengite võistkonnale.

Texase A&M ülikoolis korraldatud konkursist võttis osa enam kui 115 inseneridest koosnenud võistkonda. Kõigil paluti esitada oma nägemus Hyperloopi reisikapslist ja kavandeid hindasid eksperdid SpaceX-ist, Teslast ja A&M ülikoolist.

MIT tudengite poolt disainitud ja konkursi võitnud kapslit katabsüsinikkiudja polükarbonaatning selle eeldatav kaal on250 kg. Kapslit hoiab raja kohal 15 mm kõrgusel hõljumas 20 neodüüniummagnetit. Ohu korral suudab kapsel end ise peatada ja vajaduse korral rattaid kasutades reisijad aeglaselt ohutusse kohta toimetada.

Koos võitjatega pääsesid konkursil edasi veel 21 võistkonda. Kõiki neid kapsleid plaanitakse sel suvel Californiasse ehitataval 1,6 km pikkusel SpaceX-i testrajal katsetada.

Konkursil pidas kõne ka Elon Musk ise, kes jagas oma rõõmu, et Hyperloop on saamas reaalsuseks. "Ma arvan, et niipea kui [Hyperloop] kuskil valmis ehitatakse ja inimesed näevad, et see tõesti töötab, levib see üle kogu maailma,"ütles Musk.

Foto: MIT Hyperloop Team

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.