Uudis

E-residendid ei kipu turvaauguga ID-kaarte uuendama, aga nad on samas rekordiliselt aktiivsed

E-residentsuse programmi juht Kaspar Korjus. Foto: PM/SCANPIX BALTICS

Kuigi Eesti riik teavitas rohkem kui 20 000 e-residenti turvaaugust juba septembri alguses, on praeguseks neist oma kaardi uuendanud vaid paar tuhat inimest ehk umbes kümnendik.

Möödunud reedel saatis riik sertifikaatide uuendamise kohta e-residentidele ka SMS-i. Enne seda tegi riik teavitustööd blogipostituste ning otsemeilide abil

“Oleme pidevalt e-residente kursis hoidnud uute arengutega ning jaganud nii palju infot kui vähegi võimalik,” ütles Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) e-residentsuse programmi juhi Kaspar Korjus. “Programm saab kasvada ainult tänu jätkuvale usaldusele.”

Korjuse sõnul on sertifikaate uuendavatel e-residentidel tulnud kokku puutuda sarnaste muredega nagu Eesti kodanikel ning see on kindlasti olnud nii mõnelegi frustreeriv. Et aidata olukorrast kergemini üle saada, on nad riik pannud rohkem inimesi meilidele vastama ja e-residente juhendama.

Korjus ütles ka, et esialgu pole näha märke sellest, et ID-kaardi ümber toimuv oleks e-residendiks saada soovijate hulka vähendanud ning inimesi hirmutanud.

“E-residentide sooviavalduste maht on oluliselt kasvanud,” rääkis Korjus. “Iga nädal lisandub rohkem kui 300 avaldust, kaasa arvatud eelmisel nädalal.”

Korjus lisas ka, et oktoobris lõid e-residendid Eestisse 150 firmat, mis on samuti kõigi aegade parim tulemus.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.