Uudis

Ida-Virumaal avatakse jaanuaris mastaapne krüptorahakaevandus

Foto: Liis Treimann, PM/Scanpix Baltics

Ida-Virumaal avavad jaanuaris jaapanlased Eesti Energia tehnopargi esimese rentnikuna Balti Elektrijaamas siinse mastaapseima krüptokaevanduse, kirjutab Postimees.

Geenius kirjutas, et oktoobris avasid Pakri tööstuspargis ligi miljon eurot maksva krüptorahakaevanduse Kazuteru Arimura ja Hikaru Kusaka. Samad jaapanlased on ka Ida-Virumaale rajatava kaevanduse taga Eestis registreeritud osaühingu Blockhive’i nime all. Pakril plaaniti kaevandada peamiselt populaarset krüptoraha Ethereum.

Turvalisusega põhjendades ei soovi mehed aga oma krüptokaevanduse täpset asukohta elektrijaamas avaldada. Narva valisid nad välja, sest lisaks soodsa hinnaga elektrienergiale valvatakse elektrijaama hoolega ning ettevõte ei pea füüsilise julgeoleku tagamiseks täiendavaid kulutusi tegema. Kokku saab kaevanduses tööd 4–5 põhikohaga inimest.

«Pidevat füüsilist kohalolekut see kaevandus ei vaja, kuid peab olema valmisolek erakorraliste juhtumite lahendamiseks või seadmete kontrollimiseks,» selgitas Arimura.

«Küberjulgeoleku jaoks on meil eraldi nn valvekoerad: palkame sisehäkkerid, et maandada riske ja vältida süsteemide üle võtmist väliste häkkerite poolt.»

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.