Uudis

#IFA2017: mida oodata peagi algavalt Euroopa suurimalt tehnikamessilt?

Foto: Scanpix/DPA/RAINER JENSEN

Juba esimesel septembril algab Berliinis üks Euroopa suurimaid tehnoloogiamesse IFA, kus saab traditsiooniliselt näha mitmeid uusi nutitelefone ning ka mitme teise tootekategooria uusi pärle.

Geenius on messi kohapeal kajastamas ning siin on tooted, mida sel aastal Saksamaal näha võib.

Nutitelefonid

IFA-l on esindatud kõik suuremad telefonitootjad ja harilikult on vähemalt üks-kaks seadet ka messil tutvustamiseks. Kui varem on Samsung messil tutvustanud uut Note’i nutiseadet, siis viimasel ajal on seda tehtud eraldi üritusel, seega on vähetõenäoline, et Samsung toob messil välja uue telefoni.

Uusi seadmeid peaks aga välja tooma Sony, kes tutvustab suure tõenäosusega uusi XZ1 ja XZ1 Compact nutitelefone. Kui uskuda lekkeid, võivad seadmete hinnad jääda 600-800 euro juurde.

Uut telefoni peaks näitama ka Motorola, kes tutvustab ilmselt Moto X4 nutiseadet. Seade peaks tulema suure aku, 5,2-tollise ekraani ning 3 või 4 GB muutmäluga.

LG poolt võib oodata aga V30 nutitelefoni, mis on praeguseks küll suuresti täies mahus lekkinud, kuid mis peaks siiski entusiastidele rõõmu valmistama.

Uusi seadmeid näitavad ka Huawei, kellelt võib oodata uuendust keskklassi telefonidele, Blackberry ning ka Fairphone.

Kantavad seadmed

Ilmselt sel aastal kuigi palju uusi kantavaid seadmeid ei näe, kuid siiski peaks Samsung tutvustama uut Gear S tootesarja kuuluvat nutikella ning ka Gear Fit 2 Pro seadet.

Lisaks Samsungile näeb ilmselt ka täiustatud tooteid Garminilt ning näha saab uusi Fitbiti kellasid.

Sülearvutid

Lekked ei luba eeldada, et IFA-l näeb sel aastal kuigi palju revolutsioonilisi sülearvuteid. Ilmselt tutvustavad tootjad pigem uusi keskklassiseadmeid, mis on kallimatelt seadmetelt pärinud paremaid tehnilisi omadusi nagu USB-C liidesed ning SSD-d.

Siiski võib oodata, et Acer näitab sarnaselt eelmisel aastal tutvustatud kumera ekraaniga sülerile midagi huvitavat.

Muu

IFA on sarnaselt CESile koht, kust võib leida pea et kõike, mis tehnoloogiamaailmas huvitav on. Seega võib eeldada, et tootjad näitavad hulgaliselt nutikodu seadmeid, nagu näiteks täiustatud Philips Hue lampe. Samuti on põhjust oodata uusi ning veelgi õhemaid telereid ning ka hulgaliselt ühendatud seadmeid nagu hambaharjad või külmkapid.

Samuti on IFA koht, kust leiab hulgaliselt Hiina korpusetootjaid, kelle aladelt leiab iPhone 8 jaoks sobilikke korpuseid, näidates seega üsna selgelt, kas viimased lekked on olnud täpsed või ei.

IFA algab esimesel septembril, kuid pressikonverentsid algavad juba homme-ülehomme. Geenius on meeskonnaga messi kohapeal kajastamas.

Kui arvad, et võiksime messil midagi kindlalt uudistada, siis anna sellest meile teade meili teel (geenius@geenius.ee) või Twitteris viidates kasutajatele @geeniusmeedia.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.