Uudis

Ilusa telefoninumbri eest ei pea järelturul 1000 eurot maksma, saab ka otse operaatorilt tasuta

Ilusat telefoninumbri tuleb vaid küsida osata.Shutterstock

Mõned päevad tagasi uurisime natuke telefoninumbrite järelturu maailma ja summad olid kohati jahmatavad. Nõudlust ilmselgelt on, aga tegelikult saab meeldejääva ja ilusa numbri ka märksa odavamalt.

Okidoki.ee portaalis oli ligi 70 kuulutust, kus müüakse ilusaid ja hõlpsasti meeldejäävaid numbreid. Enamik nendest maksis 25-200 eurot, kuid kõige erilisema numbri 55553355 eest tuli aga välja käia lausa 1000 eurot.

Operaatorite käest järele küsides selgus, et järelturul telefoninumbritega kauplemisel suurt mõtet pole, sest ilusa ja meeldejääva numbri saab ka otse teenusepakkujalt. Ja seda ehk isegi tasuta.

Näiteks Elisas annab iseteeninduskeskkond valida 10 suvaliselt genereeritud numbri seast. Juhul kui need ei sobi, saad vajutada “järgmine” nuppu ja sulle genereeritakse 10 järgmist numbrit.

Äärmiselt haruldane soov

Kui aga inimene soovib konkreetse erisooviga (näiteks tahab ta, et numbrit sisalduks teatud kombinatsioon) numbrit vahetada, siis see teenus maksab Elisa telekomiteenuste valdkonna juhi Mailiis Ploomanni sõnul 25 eurot.

“Ent ka siis peab arvestama, et valida saab vaid hetkel vabade numbrite hulgast, mis ei ole olnud eelmise kliendi kasutuses vähem kui kuus kuud,” kommenteeris Ploomann.

Ploomanni sõnul tahavad aga erinumbreid üldiselt ainult ärikliendid. “Tegemist on äärmiselt haruldase sooviga, kuna tänapäeval ei tea inimesed üksteise numbreid enam peast. Nutitelefonide ajastu viis meid kiirelt sinna kus inimeste kontaktid on kas Apple ID või Google konto küljes ning liiguvad seadmest-seadmesse märkamatult,” rääkis ta.

Tele2 turundusdirektor Ines Estrin lisas, et ka nemad pakuvad kliendile liitumisele numbrite valikut.

“Juhul, kui klient soovib endale erilist numbrit, proovime olemasolevate vabade numbrite hulgast leida sobivaima kombinatsiooni. Valik on piiratud vabade numbrite arvuga,” sõnas ta.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.