Uudis

Ilves hakkab juhtima maailma majandusfoorumi blockchaini töögruppi

47rs160908a882.jpg

Maailma majandusfoorum (World Economic Forum ehk WEF) on eelmise aasta lõpust uurinudblockchainiehk plokiahela tehnoloogiat, nüüd loob WEF uue töögrupi, mida hakkab juhtima oktoobrist ametist lahkunud president Toomas Hendrik Ilves.

Töögrupp nimega "The Global Futures Council on Blockchain Technology" kohtub esimest korda sel nädalal Dubais ja hakkab WEFi teatel tegelema blockchainiga seotud valitsemismudelite arendamisega.

Blockchainon tehnoloogiline lahendus, mis salvestab eri osapoolte tehtud tehingud krüptograafiliste meetodite abil, luues nii ühe detsentraliseeritud andmebaasi või arveraamatu.Blockchainon krüptoraha Bitcoini keskne tehnoloogia, mis tagab valuuta liikumisekrüptoraha kontode vahel ilma, et süsteemi toetuks ühegile kesksele andmebaasile või serverile. Sarnast tehnoloogiat kasutab näiteks idufirmadesse tehtud investeeringute haldamiseks Eesti ettevõte Funderbeam.

WEFiblockchaini töögrupi kaasjuhiks Ilvese kõrval saab Jamie Smith, kes töötab Bitcoini jablockchaini tehnoloogiategategelevas ettevõttes BitFury ja on endine Barack Obama administratsiooni ametnik. Lisaks kuuluvad WEFi töögruppi muuseas Hiina keskpanga uurimisüksuse peaökonomist, Suurbritannia keskpanga finantstehnoloogia kiirendi juht, Bitcoiniga tegelevate eraettevõtete ja Barclay's ja Deutsche Banki esindajad.

Ilves kommenteeris pressiteate vahendusel, et blockchainon viimase kümnendi jooksul esilekerkinud tehnoloogiatest kõige lubavam. "Selle kogu potentsiaali hakatakse alles praegu mõistma." Töögrupp uurib tema sõnul seda, kuidas blockchaini saab kasutada, et internetis turvalisust suurendada.

Foto:ArndWiegmann/Reuters/Scanpix

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.