Uudis

Instagrami juht ütles, et ettevõte toob tagasi kronoloogilise postituste voo

Venemaa keelas Instagramil riigis tegutsemise.Foto: Shutterstock

Kolmapäeval ütles Instagrami juht Adam Mosseri USA senati ees, et ettevõte töötab praegu uuenduse kallal, mille tulmusel näitab äpp jälle kasutajale postitusi kronoloogilises järjekorras, kirjutab The Verge. Samuti sai Mosseri kõvasti kriitikat, kuna rakendus omab halba mõju lastele ja noortele

Praegu sorteerib rakenduses postitusi algorütm, mis määrab järjekorra kasutaja eelistustest lähtuvalt. Algorütmi baasil töötav postituste voog tegi oma debüüdi 2016. aastal ning sai hiljem uuenduse, et näidata ka Instagrami poolt soovitatud postitusi. 

Selline lähenemine ei meeldinud paljudele, kes eelistavad oma sõprade ja lähedaste pilte näha õiges järjekorras. Praegune voog kasutab tehisintellekti, et luua personaalsem uudistevoog, vähemalt Instagrami enda arust.

Mosseri pidi ilmuma USA senati allkomitee ees, et vastata laste ohutuse teemalistele küsimustele. Osanisti on selle taga vilepuhuja Frances Haugen, kes tõi sel aastal ettevõtte sisesed dokumendid avalikkuse ette. 

Nendest dokumentidest selgus, et Facebook teab oma platvormide suurtest vigadest, mis võivad mõjuda väga halvasti lastele ja teismelistele, kuid pole midagi ette võtnud. Senaator Marsha Blackburn ütles Mosserile, et ta võiks empaatilisem olla ja natukenegi vastutust võtta.

Oma tunnistuses pakkus Mosseri välja, et ettevõte loob grupi erinevatest inimestest, kes aitaksid välja mõelda parimad praktikad. Seda nii laste andmetega ümber käimiseks, kui ka rohkemaks vanemate kaasamiseks. Instagram andis välja ka uue funktsiooni, millega saavad osad kasutajad võtta platvormist mõneks ajaks puhkuse.

Senaatorid olid funktsioonide efektiivsuse suhtes skeptilised ja Richard Blumenthal ütles Mosserile, et eneseregulatsiooni aeg on läbi ja ta ettepanekud on siiani lahjad olnud. Blumenthal lisas, et säärased mööndused ei päästa lapsi nende platvormide sõltuvust tekitavate mõjude eest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.