Uudis

Instagrami uuendused on kasutajatel kopsu üle maksa ajanud: ärge tehke sellest TikToki!

Instagram ja TikTok on tulised konkurendid.Foto: Shutterstock

Instagrami uuendused on vihaseks ajanud nii tavalised kasutajad kui ka miljonite jälgijatega suunamudijad. Paljude arvates meenutab Instagram aina rohkem TikToki.

Peamine pahameel tuleb sellest, et Instagram on viimasel ajal äpi koduekraani aina rohkem algoritmipõhiseks muutnud, mis on viinud selleni, et kasutajad näevad vähem sisu inimestelt, keda nad tegelikult platvormil jälgivad.

Ühtlasi püüab Instagram suruda inimesi kasutama nende Reels funktsiooni, mis on sisuliselt TikToki stiilis lühivideod.

Uuendused on viinud selleni, et Instagrami kunagine tõmbenumber ehk “fotod sõpradelt-tuttavatelt” on jäänud tahaplaanile ja aina rohkem kasutajaid on sunnitud selle asemel vaatama lühivideoid inimestelt, kellest nad kuulnudki pole.

Eelmise nädala lõpus algatati Instagrami uuenduste vastu ka allkirjade kogumist. Petitsioonis nõutakse Instagramil kronoloogilise sisu tagasi toomist, algoritmide tagasi tõmbamist ja Reelsi funktsiooni tahaplaanile jätmist. Tänaseks on sellele alla kirjutanud pea 200 000 inimest.

Samuti on pahameelt väljendanud Instagrami kõige populaarsemad kasutajad: näiteks jagasid Kylie Jenner ja Kim Kardashian oma seinal postitust, kus paluti Instagramil TikToki stiilis uuendustest loobuda. “Me tahame lihtsalt vaadata oma sõprade nunnusid fotosid,” seisis postituses.

Instagrami tegevjuht Adam Mosseri kommenteeris, et enamik sellistest uuendustest on alles testimises ning seega muutuvad need aja jooksul paremaks. Samas tunnistas ta, et Instagrami põhifookus on tõesti liikumas fotodelt videotele.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.