Uudis

Interneti Päev 2017: kui palju võiksid algoritmid Eesti elu valitseda ja kes neid kontrollima peaks?

ERRi juhatuse liige Ainar Ruussaar on üks neist, kes Interneti Päeval proovib leida vastust küsimusele, kui palju algoritmid võiksid Eesti elu valitseda. Foto: Scanpix

Pole mingi saladus, et meie elu juhivad järjest rohkem algoritmid. Paljude inimeste jaoks on näiteks Facebook üks olulisemaid uudistekanaleid, kuid uudiseid, mida sulle näidata, valib Facebooki tehismõistus ise, millegi järgi. Aga mille? Ja kas meil oleks õigus teada, miks ja milliseid uudiseid meile näidatakse ja näitamata jäetakse?

See, milleni võib ühiskonnaelu algoritmide kätte andmine riigi viia, on üks teemasid, mille üle homsel Eesti Interneti Sihtasutuse korraldataval Interneti Päeval asjatundjad arutavad. Algoritmide paneelis astuvad üles ERRi juhatuse liige Ainar Ruussaar, e-kaubanduse liidu juhatuse liige Henrik Aavik, advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Karmen Turk ning Tartu Ülikooli tarkvaratehnika teadur Siim Karus. Paneeli modereerib Henrik Roonemaa Geeniusest.

Teiste Interneti Päeval käsitletavate teemade hulgas on näiteks küsimused, kas internet on paradiis kurjategijatele ning sellega ette peaks võtma ning kas andmete vaba liikumine ning kontroll enda kohta käivate andmete üle võiks olla Euroopa Liidus iga inimese põhiõigus.

Päeva lõpetab Krüptopidu, mille käigus õpetatakse ilma eelteadmisteta huvilistele praktiliste töötubade vormis, kuidas turvata oma sidekanaleid, andmekandjaid ja nutiseadmeid.

Interneti Päeval osalemine on tasuta ning selleks tuleb end registreerida siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.