Uudis

Interneti teenusepakkujate sõnul ei mõjuta tavapärasest suurem tarbimine ühenduse kvaliteeti

Suurimate mobiilset andmesidet pakkuvate ettevõtete sõnul on viimastel nädalatel interneti tarbimine hüppeliselt tõusnud. Tõusnud on ka koduinterneti tarbimine.

Maakondade kaupa on Elisa näinud suurimat mobiilse andmeside tarbimise kasvu Saaremaal, kus on see kasvanud üle 50%, teistes maakondades on kasv olnud 20-30% juures.

Kuigi interneti tavapärasest suurem tarbimine koormab võrke lubavad teenusepakkujad, et ühenduse kvaliteet on kõrge ehk suuremaid tõrkeid ei tohiks teenuses esinda.

Elisa võrgus on mobiilse interneti tarbimine enim tõusnud Saaremaal

Telia võrgustatistika näitab, et eriolukorra mõjul on mobiilse andmeside kasutamine kerkinud tavapärasega võrreldes kuni 20% ning purustatud sai ka selle aasta mahurekord. Kasvu näevad ka Elisa ning Tele2. Lisaks mobiilsele internetile pakuvad Telia ja Elisa ka kodust internetti ning sellegi puhul on märgata tarbimise suurenemist.

“Mobiilse andmeside osas sai näiteks läinud nädalalõpul purustatud ka seni kehtinud päevane mahurekord, mis pärines 1. jaanuarist,” ütles Visse. Mobiilse kõneside mahud on aga näidanud veelgi suuremat hüpet, kasvades Telias ca 30%.

Visse lisas, et kuigi Telia mobiilivõrgu kvaliteedinäitajad on ka kasvanud mahtude juures kõrgel tasemel, tasub siiski arvestada, et mobiilse andmeside näol on tegu jagatud ressursiga, mida tuleb eriti just kriisisituatsioonis kasutada vastutustundlikult.

Sama tuletab meelde ka Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli, kelle sõnul on mobiilse andmeside kasutamise tipptund veninud seniselt kolmelt tunnilt 12-tunnile.

“See on koht kus inimesed võiksid tänases eriolukorras tarbida andmesidet mõistlikult ehk YouTube’i ega Netflixi videod ei pea olema 4K resolutsioonis, teler ei pea alati taustal mängima ja Spotifys võiks playlisti pigem alla laadida. Selle tulemusel saab näiteks mobiilset koduinterneti kasutav naaber e-kooli pääseda või tööalasest koosolekust osa võtta,” ütles Polli. Tele2-s on olnud ligikaudu 20% andmesidemahtude tõus.

Kolmest teenusepakkujast edastas Geeniusele detailsema statistika vaid Elisa, millest nähtub, et pealinnas on mobiilse andmeside kasutamine üsna rahulik.

“Suurim kasv mobiilses andmesides on täna väljaspool Tallinnat ja pealinnas tarbimine üsna rahulik. Saare vallas on mobiilse andmeside kasv olnud üle 50%, kuid teistes maakondades on see jäänud 20-30% piiresse,” ütles Polli.

Koduinternetti pakkuvate Telia ja Elisa esindajate sõnul jätkavad nende tehnikud ka koduvisiitide tegemist. Telia on tehnikute visiitide puhul juba rakendanud erinevaid ennetavaid samme, maandamaks viiruse levikuga seotud riske.

“Kõigil Telia tehnikutel on ametisõidukites desinfitseerimisvahendid, mida kasutatakse nii enne kui pärast iga kliendivisiiti. Samuti saadab Telia iga tehnikuvisiidi kinnituseks kliendile SMS-i, milles küsitakse kliendi käest, ega ta pole haige või koduses karantiinis. Ka Telia tehnikutel on kohustus iga kliendi käest enne visiiti samad küsimused üle küsida. Sellistel juhtudel on tehnikutel kohustus visiidist keelduda. Kriisiolukorra eskaleerudes võib Telia piirata oma tehnikute kliendivisiite,” ütles Telia pressiesindaja Raigo Neudorf.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.