Uudis

Intervjuu: kui kaua võttis aega Google’i kõnetuvastuse jaoks 630 lause sisselugemine?

Täna kirjutasime sellest, kuidas Google on hakanud eestlaste hääli kokku ostma. Enam kui 600 fraasi sisse lugemise eest on tehnoloogiahiid nõus maksma 10 eurot. Kui kaua aga protsess aega võttis, rääkis Geeniusele kadalipu läbinud Adeele*.

Kuidas sa Google’i tööpakkumiseni jõudsid ja kui keeruline seda saada oli?

Leidsin tööpakkumise UpWork keskkonnast, kus UpWorki tehisintellekt seda mulle huvitava tööpakkumisena soovitas. Kandideerisin sellele tööle ning järgmisena täitsin ära küsimustiku, mille põhjal otsustati, kas ma olen sobilik. Seejärel saadeti väga detailsed juhendid, kuidas täpselt lauseid lindistada nii, et neist oleks kasu ja et ma oma vaeva eest ka makstud saaksin.

Lugesid sisse enam kui 600 lauset: kui kaua see aega võttis?

Kokku lugesin sisse 630 lauset. Sellega läks vähemasti 2 tundi.

Kas vajasid heli salvestamiseks erilist tehnikat?

Juhendis oli kirjas, et salvestada kas kasutades Chrome’i viimast versiooni või Androidi nutitelefoni. Kasutasin oma MacBooki ja erilisi mikreid ega kõrvaklappe ei kasutanud.

Kuidas raha sinuni jõudis?

Raha ei ole veel minuni jõudnud, aga väidetavalt nad kõigepealt nüüd kontrollivad üle, kas kvaliteet on sobilik ja siis saadavad minu PayPali kontole raha.

Miks sa üldse olid nõus seda tegema?

Ma otsustasin kaasa lüüa, sest igapäevaselt kasutan nii palju inglise keelt, nii tööl kui ka kodus. Oleks tore, kui arvutid tulevikus hakkaks ka minu emakeelest aru saama ja ei tuleks virtuaalse assistendi näol juurde veel üht olukorda, mis inglise keele kasutust nõuab. Hea meelega aitan emakeele hoidmisele kaasa ja loodan, et Google’i üleskutse võtavad ka teised eestlased vastu ja see aeg tuleb kätte pigem varem kui hiljem.

* – Nimi on muudetud, kuid toimetusele teada. Vastaja ei soovi kasutada pärisnime, kuna kasutustingimuste kohaselt ei tohi antud informatsiooni jagada.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.