Uudis

Investoritelt üle poole miljoni euro saanud Shipitwise lõpetab tegevuse

Shipitwise'i on investeerinud ka tuntud Soome investor Peter Vesterbacka.Foto: Shiptitwise/erakogu

Eesti idufirma Shipitwise teatas, et ettevõte lõpetab tänasest tegevuse. Shipitwise alustas tegevust 2015. aastal ning on läbi aastate investoritelt kaasanud üle poole miljoni euro. 2017. aasta lõpus toimusid ettevõttes suured muudatused, mille käigus muudeti varasemat ärisuunda.

Shipitwise kaasasutajateks olid Anna Medjanskaja, Olari Miiter, Ragmar Saksing ja Aleksander Gansen. Ganseni sõnul tulid nad oma lahendusega turule lihtsalt liiga vara, logistikasektor ei olnud muudatusteks valmis.

Keegi ei jää tööta

Gansen kirjeldab ettevõtte sulgemise tagamaid blogipostituses väga põhjalikult, kuid tema peamiseks sõnumiks on see, et logistikaga tegelevad firmad ei olnud muudatusteks valmis ning ei uskunud, et neljast inimesest koosnev arendustiim suutis paari kuuga luua süsteemi, millele suured ettevõtted on kulutanud märgatavalt rohkem aega ning palganud 400 arendajat.

Ganseni sõnul oleks neil võimalus ettevõtte tegevusega jätkata ning kaasata veelgi investeeringuid, kuid nad otsustasid siiski firma tegevuse lõpetada.

Enamus Shipitwise’i investeeringutest on tulnud läbi investeerimisplatvormi Funderbeam, kus nad on raha kaasanud mitmel korral kokku ligikaudu poole miljoni euro eest.

Äriregistri andmeil ei ole ettevõte eelmise aasta jaanuarist saadik maksnud sentigi riiklike makse ning sellest ajast saadik on ka käive kõigest 52,81 eurot. Viimati tasuti tööjõumakse eelmise aasta esimeses kvartalis ning sellest ajast saadik on maksudeklaratsioonide järgi ettevõttel null töötajat.

Ganseni sõnul ei olnud ettevõttes 2017. aasta lõpust saadik enam ühtegi töötajat vaid kaasasutajad tegid tööd tasuta edasi teiste ettevõtmiste kõrvalt.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.