Uudis

IT-minister Karu palkas esimese nõuniku

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministrite Kaimar Karu ja Raul Siemi nõunik Arne Randmaa.Foto: Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium

Uudist täiendatud 27. veebruaril kell 10:18, lisatud ministri kommentaar.

Jaanuari keskel alustas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kaimar Karu nõunikuna tööd Arne Randmaa. Randmaa töötab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis täiskohaga ning tema brutotöötasuks on 3000 eurot kuus. 

Randmaa on varem töötanud peamiselt finantsvaldkonnas, viimati ärikonsultandina. Ta on õppinud tööstus- ja tsiviilehitust ning rahvusvahelist majandust. Valdab eesti, soome, inglise ja vene keelt.

1996. kuni 2012. aastani oli ta Eesti Reformierakonna liige, 2018. aastal astus ta Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda (EKRE). Erinevalt oma nõunikust ei ole Karu siiani astunud ühegi erakonna liikmeks.

Minister küsis nõuniku osas soovitusi EKRElt

2011. aastal käis Randmaa kohut finantsinspektsiooniga, mis oli talle aasta varem esitanud väärteprotokolli turumanipulatsiooni toimepanemise seoses Tallinna börsil kaubeldavate Ekspress Grupi aktsiatega. Harju Maakohtu otsusest tulenevalt tühistati inspektsiooni otsus väärteoasjas ning Randmaa kasuks mõisteti välja õigusabi eest makstud tasu hüvitamiseks 6000 eurot riigi eelarve vahenditest.

Geeniusele antud kommentaaris ütles minister Karu, et ta ei ole varasemalt Randmaaga tööalaselt kokku puutunud. Samuti ütles minister, et tal ei ole kavas lähiajal astuda ei EKRE ega ühtegi teise erakonda.

“Nõuniku ülesanne on ministri igapäevatööd hallatavamaks muuta, otsuste tegemisel abistada ning olla toeks ministeeriumite vahelise koostöö tugevdamisel. Mitmed minu haldusalasse jäävad teemad ei ole selgepiiriliselt jagatavad minu ametinimetuses toodud jaotuse järgi. Arne aitab mind jooksvalt väga erinevate igapäevatöös ettetulevate teemadega, postiteenusest e-valimisteni, rahvusvahelisest koostööst ettevõtluse toetamiseni,” lisas minister Karu.

Ministri kinnitusel on tal plaanis palgata veel teinegi nõunik. Nõuniku palkamise osas küsis minister soovitusi EKRElt.

“Palusin Eesti Konservatiivselt Rahvaerakonnalt, kelle ministripositsiooni ma täidan, soovitusi leidmaks selline nõunik, kes suudab haldusala teemade osas lisaks valdkonnaspetsiifilistele mõtetele tuua aruteludesse juurde ka erakondliku aspekti, lähtudes teema nüanssidest ning koalitsioonileppes sätestatust,” täpsustas Karu.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.