Uudis

IT-minister Siem e-abiellumisest: selle võimaldamine on mõtteavaldusena huvitav

Endine väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem (EKRE).Foto: Erik Peinar/Stenbocki maja

IT-minister Raul Siemi (EKRE) sõnul võib kindlasti öelda, et e-abiellumise võimaldamine on mõtteavaldusena huvitav. E-abiellumise teemal võttis sel nädalal sõna rahvastikuminister Riina Solman (Isamaa), kes kirjutas arvamusloos, et tasuks arutleda e-abiellumise võimaluse loomise üle. Solman leidis, et Eestis oleks e-abiellumise võimalusel kindlasti kasutajaid.

“Suurelt ja huvitavalt peabki mõtlema, siis sünnivad ka uudsed asjad. Avalduse digitaliseerimise ja abielu/lahutuse digitaalse vormistamise üle saab otsuse teha justiitsministeerium, sest küsimus ei ole üksnes digitaliseerimises, vaid kehtiva õigusliku regulatsiooni muutmises. See vajab aga juba sisulist analüüsi,” kirjutas Siem Geeniusele kirjalikus kommentaaris.

Siem tõi välja, et hiljuti valmis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumil koos partneritega 15 erineva sündmusteenuse kontseptsioon, kus analüüsiti ka abiellumise tulevikuvisiooni. Täielikku sündmusteenuste väljaarendamise teekaarti tutvustab MKM valitsusele hiljemalt 2020. aasta lõpus.

Möödunud aasta novembris kirjutasime, et riik analüüsib võimalust, millega soovitakse abielu registreerimine muuta lihtsamaks. Kaalutakse varianti, et vähemalt osa abiellumise protsessist oleks digitaalselt tehtav riigiportaali eesti.ee e-teenuse kaudu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.