Uudis

Ja nii see algab: Google’i isesõitev auto põhjustas esimese avarii

lexus.jpeg

Googel arendab isesõitvat autot, mille testeksemplarid pidevalt Californias liiklevad. Selle käigus on need varem väikestesse avariidesse sattunud, aga alati teiste inimjuhtide süül – nüüd põhjustas avarii esimest korda arvuti.

California maanteeametile edastatud avariiteate põhjal toimus juhtum paar nädalat tagasi valentinipäeval. Õnnetusekirjelduse põhjal oli Google'i isesõitev Lexus reastunud Mountain View linnakeses El Camino Reali avenüül paremasse ritta, et teha parempööre. Siis "märkas" auto, et eesoleva kanalisatsiooniluugi juurde on kuhjatud liivakotte. Just neist liivakottidest mööda põikamisel asi juhtuski.


Umbkaudne sündmuspaik Mountain Views.

Lexus lasi läbi paar kõrvalrajal sõitvat autot ja hakkas siis reastuma taas vasakule. Autos olnud inimjuht nägi vasakust küljepeeglist, et tagant läheneb liinibuss, kuid ta arvas, et buss laseb Lexusel manöövri lõpetada. Umbes kolm sekundit hiljem põrutas isesõitev auto ümberreastumisel vastu bussi külge.

"Põrutas" võib jätta õnnetusest võib-olla vale mulje, sest auto liikus kokkupõrke hetkel umbes 3 km/h, buss 25 km/h. Viga ei saanud ükski inimene, kuid kannatada said auto põrkeraud ja ratas.Kuigi pole selge, kes juriidiliselt plekimõlkimises süüdi on, kirjutasid Google'i töötajad kuuaruandes, et osa "süüst lasub kindlasti meil".

Kuigi Google'i autod on läbinud üle kahe miljoni sõidukilomeetri, on seniste plekimõlkimiste juures Google'i esindajad alati rõhutanud, et autodele kipuvad tagant sisse sõitma teised juhid. See väike kraapimine on aga oluline just seetõttu, et valearvestuse tegi juhtimisalgoritm.

Foto: Google

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.