Jaapani miljardifirma üks tippjuhte veetis pea nädala Eestis ja põhjustas paraja elevuse

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
rakuten-ilves.jpg

Jaapani hiiglasliku IT-ettevõtte Rakuteni juhid käisid taas Eestis maad kuulamas. Rakuten on juba ostnud Eesti robomannekeenide tegija Fits.me ja investeerinud üle seitsme miljoni euro keeleõppetehnoloogia arendajasse Lingvist. Eelmisel nädalal kohtus 16 miljardi eurose turuväärtusega firma üks asutajatestMasatada Kobayashi seniste äripartnerite, teiste Eesti ettevõtjate ja poliitikutega.

Rakuteni tippjuht, kes eelistab, et teda kutsutaks nimega Seichu-san, on ameti poolest firma Aasia äride juht ja vastutab seega väga suureturu eest. “Minu jaoks on väga eriline juba see, et ta teeb oma ajas sellise investeeringu, et on neli päeva oma meeskonnaga Eestis,” tõi visiidi olulise välja Ott Jalakas, Lingvisti üks asutaja.

Suur osa visiidist veetiski Rakuteni üks juhte Lingvistiga, mis pidas eelmisel nädalalnii nõukogu koosolekut kui ka suvepäevi. “Meie jaoks näitas see visiit [Rakuteni juhtide] pühendumust, et nad usuvad meisse,” rääkis Jalakas. Kui Jaapani organisatsioonides on tihti palju otsustusõigust mõnedel üksikutel tippjuhtidel, siis seetõttu oli Rakuteni kaasasutaja visiit Eesti firma jaoks eriti kaalukas.

Seichu-sani saatnudTakashi Katsuragi ütles intervjuus Geeniusele, et Eesti firmaga veedeti koos väga toredad päevad. “Me nägime, kui tore on Lingvisti meeskond ja nende töötajate pere,” rääkis Katsuragi, kes on Lingvisti nõukogu liige. Katsuragi sõnul on Lingvisti tootel väga tugev potentsiaal kogu maailmas, aga lisaks huvitab Rakuteni muidugi võimalus Lingvisti tehnoloogiat Jaapani turule pakkuda. “Meil töötab juba jaapani keeles inglise keele õppimise beeta ja oleme sellega ka mitut kooli külastanud, kus oleme erakordselt head tagasisidet saanud. Loodame aasta lõpus või järgmisel aastal selle avalikult valmis saada,” rääkis Katsuragi. Tema sõnul on Lingvisti tugevuseks just väga unikaalsed ja võimsad keeleõppe algoritmid.

Veel tutvus Seichu-san visiidi käigus Eesti e-teenustega ja e-residentsusega ning võimalusega, millega e-residendid saavad peagi video vahendusel Eestis pangakonto avada. See annaks näiteks Aasia turul tegutsevatele ettevõtjatele kiirelt ja mugavalt Euroopas äritegevust alustada. E-resident on nii mees ise, samuti oli e-residendi kaart taskus mitmel tema kolleegil.

Seichu kohtus ka president Toomas Hendrik Ilvesega ja võttis 20. augustil osa iseseisvumise taastamise tähtpäeva pidustustest Kadrioru roosiaias. Seal põhjustas väga kõrge kaliibriga IT-ettevõtte juht parasjagu elevust, sest mitmete Eesti idufirmade esindajad tõttasid Seichu-sanile oma äri tutvustama.

Kas Rakuteni esindajatel on visiidi järel mõne Eesti ettevõtte vastu konkreetsem huvi, pole veel selge. “Rakuten vaatab huvipakkuvate tehnoloogiate poole, meid huvitab liitreaalsus, hääl- ja näotuvastus, big dataja tehisintellekt," vastas Katsuragi küsimusele, kas firma otsib Eestis võimalusi, kuhu investeerida. “Eesti on väga kõrgelt arenenud IT-riik ja Jaapanil on Eesti strateegiast palju õppida. Ma loodan väga, et meil on Eestiga edaspidi veel rohkem sidemeid.” ütles ta.

Foto: Masatada Koboyashi ehk Seichu-san kohtumas president Ilvesega (Tõnu Tunnel)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.