Uudis

Jaapanlased ostavad ARMi ja see on Euroopa suurima tehnoloogiafirma müügitehing

Jaapani SoftBank on otsustanud osta briti protsessoriarendajaARM Holdingsi 28,9 miljardi euro eest. Tehingon ühtlasi ka kõige suurema väärtusega Euroopa tehnoloogiafirma ost läbi ajaloo.

Ühendkuningriigist pärit ARM on disaininud protsessoreid väga paljudele mobiilseadmetele, näiteks kasutavad ARMi tehnoloogiat Apple’i, Samsungi ja HTC nutiseadmetele. Protsessorite tootmisega ARM üldjuhul ei tegele, seda teevad enamjaolt litsentseeritud firmad nagu Qualcomm, MediaTek ja Samsung.

SoftBank on ARM-i ostmiseks valmistunud mitme varasema tehinguga. Näiteks müüs firma hiljuti maha tuntud telefonimängu Clash of Clans tootja Supercelli 7,3 miljardi euro eest. Lisaks müüs SoftBank 9 miljardi euro eest Hiina kaubandusfirma Alibaba aktsiaid.

Nii tehingu toimumine kui ka selle suurus näitavad, et SoftBanki usubARM-i edusse Suurbritannias, mis on Euroopa liidust lahku löömas.

SoftBank on Jaapanist pärit rahvusvaheline telekommunikatsiooni-, meedia- ja internetifirma. Ettevõte omab näiteks USA tuntud mobiilsidepakkujat Sprint.

Avafoto: Miki Yoshihito

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.