Uudis

Jaapanlased tegid telefoni, mille saab vee ja seebiga puhtaks pesta

kyocera.png

Olete vahel peale pikka päeva ja aktiivset telefoni kasutamist tundud soovi oma nutiseadet korralikult puhastada? Ehkki paljud uuematest nutitelefonidest on veekindlad, ei soovitata neid siiski sõna otseses mõttes veeall pesta.

Jaapani elektroonikatootja Kyocera lahendas probleemi, luues mobiiltelefoni Digno Rafre, mida muuhulgas võib pesta soojavoolava vee all ja lausa seebiga. Vajadus selle järgi on nende sõnul täitsa olemas, kuna mitmed uuringud on näidanud, et mobiiltelefonid on ühed kõige räpasemad esemed meie ümbruses, olles osade väidete kohaselt isegi räpasemad kui WC-poti nupud.

Kyocera pestava mobiiltelefoni võib aga julgelt kraani alla pista, korraliku sortsu seepi peale pigistada ja põhjalikult puhtaks hõõruda.

https://www.youtube.com/embed/0G0GfdVIJ-A?feature=oembed
Et telefon oleks võimalikult veekindel, puudub sellel kõlar. Selle asemel kasutatakse tehnoloogiat, mille Kyocera 2012. aastal esmakordsel esitlemisel ristis"ühendavaks koeks", mis saadab helisignaalid inimesele läbi puuteekraani, väristades seda erilisel moel. Lisaks veekindlusele võimaldab see lärmakates olukordadestelefonikõnesid paremini kuulda.

Kes soovib oma nutiseadme pestava mudeli vastu välja vahetada, võib telefoni 470 eurosele hinnale liita veel kopsakate lennupiletite summa, kuna Kyocera telefonon müügil vaid Jaapanis. Aga kes seda väga ihaldab, saab Aasiast lisaks pestavale nutitelefonile osta ka telefoni, mida muuhulgas võib kasutada ka lõikelauana.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.