Uudis

Jälgijaid jääb vähemaks: Twitter võitleb tõsiselt libakontode mõjuga

Foto: Thomas White/Scanpix

Twitter muudab arvestust, kuidas loetakse kontode jälgijaid ja selle muudatuse tulemusena vähenevad keskmiselt kontode jälgijate arvud 6% võrra.

Käik on osa plaanist vähendada võlts- ja petukontode mõju platvormil. Paljud poolseaduslikud teenusepakkujad müüvad võimalust suurendada oma konto jälgijate arvu võltskontodega. Raha eest saab endale tellida jälgijaid, kes pole päriselt konto sisust või omanikust huvitatud inimesed, vaid automatiseeritud botid.

Twitter on teatanud, et alateis maikuust blokeerib firma nädalas keskmiselt 10 miljonit sellist kontot, mis ei ole päris kasutaja oma, vaid mida kasutatakse maksvate klientide kontode jälgimiseks.

See blokeerimine tähendab, et kahtlane konto ei saa enam teiste kontodega suhelda. Aga isegi siis, kui Twitter on mingi konto blokeerinud, on see võetud arvesse jälgijate puhul.

Neljapäevast alates asub Twitter muutma seda, kuidas kontode jälgijate arvu loetakse. Loendamisel ei arvestata enam neid kontosid, mis on blokeeritud ehk mida peetakse kahtlasteks. See peaks tähendama paljude suurte kontode jälgijate arvu kukkumist keskmiselt 6% võrra.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.