Uudis

Jälle probleem: e-residendid võiks kasutada välismaa makseasutusi, aga siis ei saaks nad Eestis firmat asutada

Swedbank. Foto: Ints Kalnins/Reuters/Scanpix

E-residentsuse programmi juht Ott Vatter kinnitas, et Swedbank ja teised Eesti pangad on viimasel ajal mitteresidentide ja e-residentide pangakontosid sulgenud. Lahendusena võiks Eesti e-residentidele soovitada kasutada välismaised makseteenuseid, aga pole selge, kas nad saaks Eestis äriühinguid asutada.

“Me ei saa nõuda eraettevõtetelt nagu pangad teenuste pakkumist kõigile, kuid me teeme tihedalt koostööd, et tekkinud olukorda koostöös lahendada,” rääkis Vatter Geeniusele.

Vatteri sõnul kasutavad juba praegu ligi pooled e-residentidest Eestis asuvate pankade asemel välismaiste makseasutuste teenuseid. “Kuna Soome ettevõte Holvi pakub e-residentidele sobivat makseteenuste valikut, ei ole e-residentidel ilmtingimata vaja Eestis asuvate pankade teenuseid.”

Seadus jätab otsad lahtiseks, see tekitab ebakindlust

“Välismaiste makseasutustega seoses on hetkel siiski üks küsimusi tekitav ja lahendamist vajav probleem – seaduses ei ole selgelt välja toodud, kas välismaa krediidiasutuses või makseasutuses osaühingu nimel avatud maksekontolt on võimalik teha osakapitali sissemakseid,” selgitas Vatter.

“Osakapitali sissemaksetega seonduv tekitab ebakindlust välismaiste makseasutuste suhtes ja jätab mulje, et ainus võimalus on kasutada Eesti pankade teenuseid või üldse loobuda Eestisse investeerimisest. See probleem vajab lahendamst.

Tema sõnul on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Viljar Lubi ja e-residentsuse programmi esindaja probleemi arutanud pangaliidu rahapesu tõkestamise töögrupiga, samuti otsivad koos pangaliiduga lahendust ettevõtlusminister Urve Palo ja ka  peaminister Jüri Ratas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.