Uudis

Järgmisel aastal tulev Chrome’i 100. versioon võib mõned veebilehed katki teha, kuid Google töötab lahenduse kallal

Google Chrome tuli välja 2008. aasta teises pooles.Foto: Shutterstock

Google’i brauser jõuab varsti 100. versioonini. Kuigi midagi suurt uuendusega ei muutu, teab ettevõte juba mõnda aega, et just selle versiooniga lõpetavad osad veebilehed koostöö.

Chromium Bug Trackeri sõnul mõjutab muutus põhiliselt neid veebilehti, mis on tehtud Duda veebidisaineriga. Kõik need veebilehed kasutavad sama koodi, et kontrollida, mis versioon Chrome’ist on kasutajal.

Kui veebileht tahab teada, mis brauseri versioon kasutajal on, vaatab ta kasutajaagendi stringi. See on jupp teksti, mille brauser edastab, et endast märku anda.

9to5Google ilmestas probleemi näitega. Siin on Google Chrome’i kasutajaagendi string:

Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/96.0.4664.45 Safari/537.36

Viimases reas on toodud Chrome’i versioon, ning enamik veebilehti hoolib ainult üldisest versioonist, mis siinkohal on 96. Kuna tegu on lihtsalt tekstiga, peavad arendajad leidma mooduse, kuidas veebileht saaks seda tõlgendada.

Duda puhul otsustasid nad panna veebilehe lugema ainult kahte esimest numbrit. Seega, “Chrome/99” tähendab versiooni 99, kuid “Chrome/100” on Duda veebilehtede jaoks versioon 10.

Järgmine probleem on see, et Duda blokeerib automaatselt kõik Chrome’i versioonid allapoole 40. versiooni, mis tuli välja 2015. aastal. See tähendab, et praeguse seisuga on iga Chrome’i 100. versioon blokeeritud.

9to5Google’i sõnul on praegu lootus, et Google otsib üles kõik veebilehed, mis uue versiooniga katki läheks ning teataks sellest arendajaid. Lisaks on probleemi lahendamiseks veel aega kolm kuud, kuna Chrome 100 tuleb märtsi lõpus.

Portaali BuiltWith andmeil kasutab Dudat üle maailma umbes 840 000 veebilehe.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.