Uudis

Järjekordne viga: Windows 7 kasutajad ei saa oma arvuteid enam välja lülitada

Windows 7-t kimbutab järjekordne viga.Shutterstock

Microsoft lõpetas Windows 7 toetamise pea kuu aeg tagasi, kuid firma on pidanud sellegipoolest vanale opsüsteemile tasuta uuendusi tegema. Mõned päevad tagasi kirjutasime, et algselt viimaseks planeeritud uuendus tegi arvuti taustapildid katki ja Microsoft pidi oma piinliku vea tasuta korda tegema.

Nüüd aga on hakanud paljusid Windows 7 masinaid kimbutama viga, mis ei lase arvutit välja lülitada. Shut down nupust välja lülitades tuleb ette veateade, et kasutajal pole õiguseid seda teha. Kõlab kentsakana, aga nii on.

Pole selge, kas viga põhjustab Windows ise või on selleks mõne kolmanda osapoole programm, kuid esimese variandi näol oleks Microsoft taaskord raske valiku ees: kas tuua Windows 7-le jälle üks tasuta uuendus või nõuda kasutajatelt selle eest raha (nagu Microsoft pärast ametliku toe lõppu teeb).

Bleeping Computer andmetel on Microsoft probleemist teadlik ja tegeleb põhjuse välja selgitamisega.

Õnneks on murele leitud ajutine ja see on üsna lihtne. Tuleb luua teine administraatorõigustega kasutaja, korra sellega sisse logida ja seejärel uuesti enda tavakasutajasse logida. Nii peaks saama arvuti välja lülitada. Üldiselt on aga turvakaalutlustel mõistlik Windows 10-le üle minna.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.