Uudis

Jobbatical lõpetab inimestele töökohtade otsimise ja muudab oma äri

Jobbaticali tegevjuht Karoli Hindriks. Foto: Jobbatical

Karoli Hindriksi rajatud idufirma Jobbatical teatas, et lõpetab oma senise äri ehk töötajate ja töökohtade vahendamise ära ning keskendub edaspidi uuele tegevusele, milleks on inimeste ühest riigist teise kolimise bürokraatia eest hoolitsemine.

Hindriks kirjutas ettevõtte kodulehel täna avaldatud teates, et tööd otsivate inimeste ning töötajaid otsivate ettevõtete kontakte vahendades pidid nad üha enam hakkama tegelema ka küsimustega, kuidas inimesed ühest riigis teise üldse tööle minna saavad: millised on bürokraatlikud nõuded ja nii edasi.

Selle käigus sai Jobbatical Hindriksi sõnul väga head oskused ja kogemused just immigratsiooniteenuste osutamise alal ning nüüd otsustasid nad edaspidi just ainult sellele keskenduda.

Seega lõpetab firma inimestele töökohtade pakkumise täielikult ära ning kasutajate kontod firma süsteemis pannakse kinni. Edaspidi on Jobbaticali klientideks firmad, kellel on vaja välisriigist töötajaid tuua ning kes sellealase bürokraatiaga ise tegeleda ei taha.

Näiteks kuuluvad Jobbaticali klientide hulka juba praegu Twilio, TransferWise, Pipedrive, Veriff ja mitmed teised.

2014. aastal loodud Jobbatical on investoritelt aastate jooksul tõstnud 7,9 miljonit dollarit. Viimase, 2017. aastal toimunud 4 miljoni dollari suuruse ringi juhtivinvestor oli Jaapani investor Taizo Son läbi oma ettevõtte Mistletoe.

Taizo Son ütles aastataguses intervjuus Geeniusele, et tema eesmärk on muuta maailma ja pole oluline, kas ta oma investeeritud raha kunagi ka tagasi saab.

“Mulle isiklikult pole tähtis, kas neid saadab edu või mitte,” rääkis Taizo Son. “Aga kui firma asutajal on suur visioon ja ambitsioon maailma väga innovaatiliste lahendustega paremaks teha, siis ma kindlasti toetan neid.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.